Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога переконаний, що використання нафтопроводу Одеса-Броди в запроектованому напрямку принесе значні вигоди для вітчизняної економіки і стане вагомим елементом у справі диверсифікації поставок енергоносіїв у нашу країну. Крім того, аверсний режим використання цієї магістралі розширить можливості для міжнародної співпраці України в галузі енергетики в контексті формування єдиної енергетичної політики Європи. На сьогодні напрацьовано конкретні рішення, які дозволять незабаром використовувати потужності нафтопроводу з максимальною ефективністю. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.
В.Балога категорично відкинув закиди прем'єр-міністра Ю.Тимошенко щодо існування корупційної складової у переведенні нафтопроводу Одеса-Броди в аверсний режим. Він нагадав, що трубопровід був спроектований і побудований із належним техніко-економічним обґрунтуванням цього проекту саме для перекачування каспійської нафти з одеського терміналу до європейських споживачів. Отже, заяви прем'єра та її спроби протидіяти відновленню проектного напрямку використання цієї магістралі руйнують зацікавленість низки держав Середньої Азії та Європи в енергетичному співробітництві з Україною.
"Ю.Тимошенко не придумала нічого новішого і переконливішого, як начепити бірку корупції на черговий економічний проект, який не обіцяє їй особисто реального зиску. Взагалі, звинувачення в корупційних діяннях для керівника уряду стали звичними, як зміна пір року. Тавро "корупціонера" одразу ж і безжально ставиться на кожному політикові або чиновнику, який відмовився грати за правилами Ю.Тимошенко. Наприклад, вона без жодного доказу назвала "надійно корумпованим" нинішнє керівництво Фонду державного майна, легко обзиває корупціонерами суддів. По суті, нею виносяться позасудові вердикти, без жодних аргументів - тільки тому, що вона так вважає. Однак є одна особливість у викривальних пасажах прем'єр-міністра: вона оголошує корупціонерами лише "чужих" і не помічає нечистих на руку серед свого найближчого оточення".
За оцінкою В.Балоги, при критичному погляді на широке коло політиків і бізнесменів, наближених до нинішнього керівника Кабміну, виникає багато запитань про корупційну складову в їхній діяльності. Ці "багатенькі друзі" Ю.Тимошенко посідають верхні рядки у рейтингах найбагатших українців, і не в останню чергу через використання важелів влади. Мультимільйонери з депутатськими значками, які здобули місця у Верховній Раді за списками БЮТ, примножили свої статки завдяки прийняттю вигідних рішень і постанов у багатьох прибуткових галузях (автомобілебудуванні, транспорті, виробництві м'яса, торгівлі), на масштабних операціях із нерухомістю та вражаючих земельних оборудках.
Грандіозною корупційною схемою стала Тендерна палата, яка принесла її розробникам із БЮТ десятки мільярдів гривень баришів. Лише завдяки безкомпромісній позиції Президента Віктора Ющенка Верховна Рада була змушена скасувати це джерело безчесної наживи. Однак спроби відновити махінації із державними закупівлями зараз втілюються через Міністерство економіки, що вимагає від правоохоронних органів адекватних дій.
На думку глави Секретаріату, Ю.Тимошенко слід ретельно добирати слова, перш ніж виступати зі звинуваченнями у корупції, кого б вони не стосувалися. У правовій державі, якою є Україна, визнати факт корупційного діяння може тільки суд, але ніяк не самочинно Прем'єр. "З іншого боку, керівникові уряду варто пильніше поглянути на деякі одіозні фігури зі свого оточення. Адже про сумнівні з точки зору закону діла "багатеньких друзів" Ю.Тимошенко знає ледь не кожен українець, принаймні, широко пише преса. Для того, щоб чесно і відкрито заявляти про боротьбу з корупцією, треба самому бути бездоганним. І не лише рядитися в білі шати, а й домагатися чистоти власних рядів", - вказав В.Балога.