"Ми просто спимо і думаємо, як підпалити базар. Нам це не вигідно. Напевно, це вигідно триколору "Барви" (фірма, яку заснував Віктор Балога, нині керівник Секретаріату Президента - ред.)", - зазначив 23 жовтня на прес-конференції заступник мера Ужгорода Володимир Бобков. Так він прокоментував ZAXID.NET заяви підприємців ринку про те, що до пожежі причетні міські урядовці.
"Не палили, не палимо й не будемо палити, - сказав чиновник. - Я думаю, що все було тривіально: хтось просто забув вимкнути з мережі електроприлад - і павільйон загорівся Між іншим, там (на ринку) згоріли і наші павільйони".
Він також розповів, чому не вислухав підприємців. "Вони для мене є людьми, які порушують законодавство. Я до них ставлюсь, як до злочинців, - сказав Бобков. - Якщо вони припинять порушувати, я стану просто закоханим в них".
Юридично цього ринку не існує, "хай ідуть собі на площу Народну (де розташовано обласну адміністрацію - ред.) і там влаштовують базар" , - зазначив він.
22 жовтня підприємці ринку, що на вулиці Фединця в Ужгороді, пікетували міську раду. Біля мерії їх зібрала пожежа на ринку, що сталася напередодні. Згоріло 8 павільйонів з крамом. Як повідомила ZAXID.NET приватний підприємець Тамара Кучерява-Скоблей, торговці прийшли до мерії з вимогою притягнути до відповідальності голову ліквідаційної комісії КП "Ринок-1" та попросити у мерії захисту. "Натомість заступник мера Володимир Бобков навіть не схотів нас вислухати, він сказав, що ми не представляємо громаду Ужгорода, що ми для нього ніхто", - розповіла Тамара Кучерява-Скоблей. З її слів, ніхто з підприємців не сумнівається, що це справа рук мерії Ужгорода.
Підприємці звернулися з заявами до обласної міліції й прокуратури, в яких вимагають порушити кримінальні справи проти Т. Галас за службову недбалість, а також за фактом пожежі на ринку 21 жовтня.
Ринок на вул. Фединця в Ужгороді депутати міськради у 2006 році ухвалили закрити. Міські урядовці також своїм рішенням ліквідували юридичну особу КП "Ринок-1". Підприємці, які торгують на ринку, вдались до акцій протесту. Вони не дозволили міським службам вивезти ятки. Міліція у ситуацію не втручалась. Ринок працює і по нині. Торговці запровадили нічні чергування, аби запобігти спробам ліквідації павільйонів. Справа щодо ринку розглядається в судах.
Міська влада вважає, що ринок є незаконним, торгові ятки підприємців належать місту. Натомість торгівці стверджують , що давно викупили ці павільйони у міста і віддавати їх не збираються.
На ринку працюють близько 200 підприємців.