Банки практично не перевіряють платоспроможність позичальника, - експерт Віра Каднічанська

17:15, 21 березня 2008

Останнім часом активно обговорюється питання врегулювання ринку банківського кредитування, як такого, що підігріває споживчий бум, а відтак різке збільшення маси грошей пришвидшує ріст інфляції. На думку експерта Університету банківської справи НБУ Віри Каднічанської, проблема України у тому, що банки практично не перевіряють платоспроможність позичальника. "Можливо, однією з причин цього є і тіньова зарплата, адже офіційно позичальник не може показати високих прибутків, але фактично є платоспроможним. Банки ж, борючись за клієнта, послаблюють вимоги при наданні кредиту", - прокоментувала вона ZAXID.NET сьогодні, 21 березня.

"Не варто обмежувати терміни на іпотечні кредити", - вважає експерт. За словами В.Каднічанської, сьогодні більшість українських сімей ледь вкладаються виплатити кредит за 20-25 років, а пропоновані 10 років стануть для них перепоною для отримання власного житла. У цій ситуації виграють перекупники. У світі, зокрема в Америці, кредити на іпотеку видаються на 30 років. А причина їхньої кризи полягала саме у тому, що вони не достатньо перевіряли позичальників на платоспроможність.

Віра Каднічанська переконана, що обмежувати терміни кредитів не є найкращим виходом у цій ситуації. "Необхідно починати з ретельнішого підходу до покупця кредиту, з удосконалення системи скорингу. Добре було б, аби НБУ розіслав банкам рекомендований показник диверсифікації кредитного портфелю", - прокоментувала вона.

Довiдка ZAXID.NET

У банківському секторі курсує інформація про те, що НБУ готує постанову, якою обмежить терміни видачі банками довгострокових позик на придбання житла десятьма роками.