Банкіри пропонують Програму державної підтримки неплатоспроможних позичальників

13:16, 18 березня 2009

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко скерував голові Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Сергію Терьохіну пропозиції асоціації щодо розробки Програми державної підтримки соціально-незахищених верств населення, що в умовах кризи втратили свою платоспроможність. Про це повідомляє прес-служба АУБ.

У листі О.Сугоняко до С.Терьохіна йдеться: "Асоціації українських банків є зрозумілим бажання народних депутатів України запровадити дієві заходи із захисту прав громадян - іпотекодавців на їх житло, кредити за яке вони у силу кризових явищ не мають змоги сплачувати. Разом з тим, ми твердо переконані, що намагання вирішити цю проблему тільки шляхом запровадження мораторію на стягнення заставного майна, тобто за рахунок банків, точніше їх вкладників, лише поглибить кризу у банківській та фінансовій сфері. Розв’язання проблеми та підтримка соціально-незахищених категорій позичальників неможливі без участі держави".

На думку членів АУБ, необхідна розробка Програми державної підтримки соціально-незахищених верств населення. За словами О.Сугоняко, така Програма має включати:

визначення критеріїв неплатоспроможності домашніх господарств;

визначення домогосподарств, на які розповсюджується державна підтримка;

визначення кредитів, на які розповсюджується державна підтримка, та річної суми платежів за ними;

визначення видів державної підтримки (викуп державою проблемної кредитної заборгованості; надання матеріальної допомоги для погашення заборгованості; надання компенсації на сплату відсотків за реструктуризованими кредитами, тощо).

Для реалізації такої Програми АУБ пропонує розробити та прийняти закон "Про відновлення платоспроможності домогосподарств" та передбачити кошти, для підтримки неплатоспроможних позичальників протягом 2009 року у державному бюджеті на 2009 рік. Проект такого закону розробило АУБ і подало на розгляд Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики.