Бари і ресторани через карантин вихідного дня втратять до 40% виручки

«Карантин вихідного дня – це квиток в один кінець для більшості закладів»

15:41, 11 листопада 2020

У вихідні дні ресторани у середньому заробляють 41% від свого тижневого обігу, бари – 40%, піцерії і кальянні – 35%, тому запроваджений урядом карантин вихідного дня призведе до різкого спаду виручки закладів, а постійні витрати при цьому залишаться на докарантинному рівні. Про це свідчать результати дослідження компанії по автоматизації кафе і ресторанів Poster.

«На суботу та неділю припадає основна частина виручки закладів громадського харчування. У вихідні дні ресторани заробляють в середньому 41% від свого тижневого обороту, бари – 40%, піцерії і кальянні – 35%, фастфуд – 31%, кондитерські – 30%. Найменше залежать від вихідних днів кав’ярні та пекарні, але й для них виручка в суботу та неділю становить відчутну частку тижневого обігу – 27% і 25% відповідно», – повідомила компанія Poster.

Зазначається, що карантин вихідного дня призведе до різкого спаду виручки закладів, а постійні витрати при цьому залишаться тими ж. Для ресторанного бізнесу, маржинальність якого не перевищує 20%, це робота в збиток.

«Карантин вихідного дня – це квиток в один кінець для більшості закладів. Маленькі бари не мають такої величезної фінансової подушки, як великі компанії, вони живуть на доходи місяця. Мені дуже дивно спостерігати, як держава допомагає великим компаніям, але повністю ігнорує дрібний бізнес. Повна посадка в вагоні київського експресу – 70 осіб – це більше, ніж у мене в барі, але транспортній галузі можна, а маленькому бару не можна», – обурився власник дніпровського бару Acacia Євген Якутін.

На думку виконавчого директора Центру економічної стратегії Гліба Вишлінського, закриття магазинів на вихідні принесе більше шкоди, ніж користі. До того ж, ризик зараження в магазинах, кафе, ресторанах та культурних закладах кардинально відрізняється. Аналіз британської урядової комісії SAGE, оприлюднений в жовтні, оцінив вплив закриття кафе та ресторанів на поширення вірусу як помірний, спортклубів – як помірно-низький, а магазинів та громадського транспорту – як низький.

«МОЗ пропонує закрити на вихідні більшої частини магазинів, хоча вже очевидно і доведено, що торгівля не є значущим джерелом заражень. Це зрозуміло з точки зору здорового глузду – контакти між людьми в магазинах мінімальні і нетривалі, а масковий режим допомагає ще мінімізувати ризик. Що більше, якщо магазини працюватимуть п’ять днів з семи, то в робочі дні зросте кількість покупців та їхня щільність в магазинах, це збільшить ймовірність зараження», – наголосив Гліб Вишлінський та додав, що загалом в роздрібній торгівлі в Україні працює 1,5 млн працівників, суттєва частка яких постраждає від таких обмежень за відсутності логічних підстав для них.

На його переконання, не має жодного сенсу закриття на вихідні закладів культури, таких як кінотеатри чи театри. Кількість проданих квитків і розсадка в них регламентується щодня, а ризик в суботу та неділю не вищий, ніж в четвер та п’ятницю.

Нагадаємо, 11 листопада одночасно у кількох містах України відбулися акції протесту проти так званого карантину вихідного дня. У Львові під будівлею облдержадміністрації зібралися ресторатори, представники готельної, спортивної та розважальної галузей міста та області. Підприємці вважають, що такі обмеження на роботу у вихідні знищать їхній бізнес.