Баррозу чекає від України переконливих реформ для асоціації

08:35, 25 квітня 2013

Зараз Україна повинна ефективно переконати європейських партнерів у можливості просувати реформи заради підписання угоди про асоціацію з ЄС на Вільнюському саміті в листопаді. Про це президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив 24 квітня в Брюсселі на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Литви Альгірдасом Буткявічюсом.

"Рішення по Україні має найвищу важливість... Але багато чого залежить від того, що сама Україна здатна зробити... Ми просимо Україну продемонструвати відданість в імплементації реформ, довести, що ми можемо покладатися на Україну як на важливого партнера", - сказав президент Єврокомісії, відповідаючи на питання про перспективи підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Баррозу зазначив, що для України в даний час дуже важливо знайти шлях до того, щоб переконати не тільки Єврокомісію, але і всі країни-члени ЄС в можливості просувати політичні і економічні реформи, забезпечити верховенство права.

На переконання президента Єврокомісії, за таких умов Вільнюський саміт Східного партнерства в листопаді досягне своїх цілей.

Нагадаємо, президент України Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді.

Прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп 11 квітня 2013 року під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим висловив упевненість, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана 21 листопада 2013 року. Однак 17 квітня канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом зазначила, що Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС, оскільки потрібно подолати "цілу низку проблем".

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.

Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.

Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк переконаний, що принципове рішення про підписання угоди з Україною Європейський Союз буде приймати у травні.