Баррозу застеріг Путіна від будь-яких односторонніх військових дій щодо України

19:39, 11 серпня 2014

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу під час телефонної розмови застеріг президента Російської Федерації Володимира Путіна від будь-яких односторонніх військових дій відносно України, в тому числі, під приводом гуманітарної місії.

Про це у понеділок, 11 серпня, повідомили у прес-службі Єврокомісії.

«У бесіді з президентом Путіним президент Баррозу заявив, що ЄС приєднається до міжнародних зусиль з надання допомоги людям, які потребують її через конфлікт. Баррозу висловив стурбованість з приводу скупчення російських військ біля кордону з Україною, а також у зв’язку з триваючим потоком озброєнь, техніки і бойовиків з території Росії, які суперечать зусиллям з деескалації кризи. Президент Баррозу застеріг від будь-яких односторонніх військових дій в Україні, під будь-яким приводом, в тому числі, гуманітарним», - йдеться у повідомленні.

Жозе Мануель Баррозу також закликав Росію використовувати свій вплив для того, щоб цивільне населення могло спокійно і вільно покинути зони конфлікту, контрольовані незаконними збройними формуваннями.

Голова Єврокомісії нагадав, що прийняті обмежувальні заходи ЄС проти РФ пов'язані з незаконною анексією Криму і дестабілізацією України. Він підкреслив, що керівництво Євросоюзу шкодує з приводу оголошення Росією заборони продовольчого і сільськогосподарського імпорту, для якої, за його словами, немає ніяких підстав.

Жозе Мануель Баррозу вкотре запропонував Володимиру Путіну можливість для спільної роботи у напрямку підтримки стабілізації України, в тому числі за допомогою національного діалогу з конституційної реформи та децентралізації.

Глава ЄК також поспілкувався в понеділок з президентом України Петром Порошенком і вказав на готовність ЄС збільшити свою підтримку зусиллям з надання гуманітарної допомоги постраждалому населенню українським урядом, а також міжнародними гуманітарними організаціями.

Баррозу заявив, що Європейська комісія буде приймати на цьому тижні екстрене рішення про додаткову гуманітарну допомогу в якості внеску в міжнародний план реагування під егідою ООН.

Він також підкреслив важливість реформ в Україні з урахуванням очікуваного тимчасового застосування угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У розмовах з обома президентами глава ЄК висловив велику стурбованість ЄС з питання гуманітарного впливу триваючого конфлікту в східній частині України, особливо у зв'язку з жертвами серед цивільного населення. Він закликав до поваги міжнародного гуманітарного права і гуманітарних організацій, яким необхідно надавати підтримку і сприяння в їх зусиллях по збільшенню допомоги населенню, яке її потребує.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін проінформував главу Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу про направлення гуманітарного конвою в Україну. Одразу після заяви офіційного Кремля, президент України провів телефонну розмову з президентом США Бараком Обамою, який підтримав ініціативу Порошенка з гуманітарної місії виключно під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста за участю ЄС, Росії, Німеччини та інших партнерів.