В динамівських басейнах на вулиці Стуса у Львові немає води вже понад 10-ліття. Зараз вони нагадують руїну. Однак інфораструктуру планують відновити і облаштувати там у літній період аквапарк.
Спершу басейни закривали лише на зиму, бо «Львівгаз» заборонив використовувати стару підвальну котельню, а на нову не було грошей. Влітку їх відкривали.
«Це три басейни. Один плавальний басейн 50 метрів довжини. Другий басейн ― це 33 на 25 метрів для стрибків у воду і водного поло і «жаб’ятник». Коли басейн працював, тут було дуже багато: плавання, стрибки в воду і відпочинку. Тут була маса людей. Тут неможливо було пройти», ― пригадує завідувач водного басейну «Динамо» Степан Гошко.
Тривало це не довго: утримувати басейн стало надто дорого. Але зараз їх хочуть відновити. Не тільки оновлять ванни, але й поставлять водні гірки. Втім цілий рік, як раніше, басейни вже не працюватимуть. На зиму їх закриватимуть, щоб не платити за опалення. Вже є ескіз комплексу.
«Геометрія цих басейнів буде відповідати міжнародним стандартам. Плавальний басейн буде мати розмір 50 на 25 метрів. Другий допоміжний басейн – розміром 25 на 12 метрів – це для тренувань та розминки. Буде реабілітаційна ванна, а також дитячий та розважальний басейни з водними гірками. То буде міні-аквапарк, водне скелелазіння, гідромасаж», ― розповів проектант Юрій Денисов.
Оцінити проект запросили фахівців від спорту:
«Велика ванна там, де ми можемо тренуватися і приймати всі змагання, відповідає стандартам міжнародним. Є ванни для тренування. Так що воно супер, будемо тільки чекати, щоби воно пішло», ― говорить президент Федерації водного поло Львова Ігор Зінкевич.
Аби відновити басейни, треба орієнтовно 50 мільйонів гривень. У товаристві «Динамо» розраховують на підтримку міського і державного бюджетів. Взагалі ж, додають, на Стуса можна створити навіть курорт.
«Він передбачає три етапи. Перший це є спортивний: збудувати спортивну базу. Другий проект ― це є проект термальної води. На території комплексу в 90-х роках виявили термальне джерело, є свердловина. Щоби ви розуміли, якість цієї води прирівнюється до якості до такого центру як Карлові Вари. Ну і третій етап проекту – це є реконструкція адміністративного комплексу», ― розповів перший заступник голови ФСТ «Динамо» Віктор Яцковець.
До слова, тією частиною спорткомплексу, де є термальне джерело, активно цікавляться інвестори. Пропонують відновити басейни взамін на привабливу ділянку. У товаристві «Динамо» ці пропозиції розглядали, але проти такого варіанту були громадські активісти. А нардеп Любомир Зубач скерував запит до міністра МВС Арсена Авакова і обіцяв звернутися у прокуратуру.
«Я вирішив не задіювати більше ніяких механізмів поки що. Оскільки, якщо люди готові йти в конструктивне русло, то треба їм в цьому допомагати. Зараз наше спільне завдання, щоби цей проект не залишився просто проектом», ― наголосив народний депутат України Любомир Зубач.
Відновити басейни планують за два-три роки за умови, якщо знайдуть стабільне фінансування.