Басейн «Динамо» у Львові стане літнім аквапарком

На території є термальне джерело, якість води якого прирівнюють до Карлових Вар

28 жовтня 2016

В динамівських басейнах на вулиці Стуса у Львові немає води вже понад 10-ліття. Зараз вони нагадують руїну. Однак інфораструктуру планують відновити і облаштувати там у літній період аквапарк.

Спершу басейни закривали лише на зиму, бо «Львівгаз» заборонив використовувати стару підвальну котельню, а на нову не було грошей. Влітку їх відкривали.

«Це три басейни. Один плавальний басейн 50 метрів довжини. Другий басейн ― це 33 на 25 метрів для стрибків у воду і водного поло і «жаб’ятник». Коли басейн працював, тут було дуже багато: плавання, стрибки в воду і відпочинку. Тут була маса людей. Тут неможливо було пройти», ― пригадує завідувач водного басейну «Динамо» Степан Гошко.

Тривало це не довго: утримувати басейн стало надто дорого. Але зараз їх хочуть відновити. Не тільки оновлять ванни, але й поставлять водні гірки. Втім цілий рік, як раніше, басейни вже не працюватимуть. На зиму їх закриватимуть, щоб не платити за опалення. Вже є ескіз комплексу.

«Геометрія цих басейнів буде відповідати міжнародним стандартам. Плавальний басейн буде мати розмір 50 на 25 метрів. Другий допоміжний басейн – розміром 25 на 12 метрів – це для тренувань та розминки. Буде реабілітаційна ванна, а також дитячий та розважальний басейни з водними гірками. То буде міні-аквапарк, водне скелелазіння, гідромасаж», ― розповів проектант Юрій Денисов.

Оцінити проект запросили фахівців від спорту:

«Велика ванна там, де ми можемо тренуватися і приймати всі змагання, відповідає стандартам міжнародним. Є ванни для тренування. Так що воно супер, будемо тільки чекати, щоби воно пішло», ― говорить президент Федерації водного поло Львова Ігор Зінкевич.

Аби відновити басейни, треба орієнтовно 50 мільйонів гривень. У товаристві «Динамо» розраховують на підтримку міського і державного бюджетів. Взагалі ж, додають, на Стуса можна створити навіть курорт.

«Він передбачає три етапи. Перший це є спортивний: збудувати спортивну базу. Другий проект ― це є проект термальної води. На території комплексу в 90-х роках виявили термальне джерело, є свердловина. Щоби ви розуміли, якість цієї води прирівнюється до якості до такого центру як Карлові Вари. Ну і третій етап проекту – це є реконструкція адміністративного комплексу», ― розповів перший заступник голови ФСТ «Динамо» Віктор Яцковець.

До слова, тією частиною спорткомплексу, де є термальне джерело, активно цікавляться інвестори. Пропонують відновити басейни взамін на привабливу ділянку. У товаристві «Динамо» ці пропозиції розглядали, але проти такого варіанту були громадські активісти. А нардеп Любомир Зубач скерував запит до міністра МВС Арсена Авакова і обіцяв звернутися у прокуратуру.

«Я вирішив не задіювати більше ніяких механізмів поки що. Оскільки, якщо люди готові йти в конструктивне русло, то треба їм в цьому допомагати. Зараз наше спільне завдання, щоби цей проект не залишився просто проектом», ― наголосив народний депутат України Любомир Зубач.

Відновити басейни планують за два-три роки за умови, якщо знайдуть стабільне фінансування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Авто Євро Сила» припинила масштабне блокування доріг по всій Україні
П'ять років Євромайдану
Аваков оголосив про примусове розблокування доріг, які перекрили «євробляхери»
Кокаїн, діаманти та малайзійська тюрма
Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин
Масштабна пожежа у Львівській обласній клінічній лікарні
Wizz Air оголосила про відновлення роботи своєї української «дочки»
«Авто Євро Сила» вдруге заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада