На Львівщині стартував освітній проект «Зниження дитячого травматизму від опікової травми». В рамках проекту медичних працівників та батьків навчатимуть на семінарах-тренінгах правил поведінки для попередження опіків у дітей.
За словами координатора проекту Мирослави Децик, зараз вже є два тренери та 83 медичні працівники, які зможуть навчити, як запобігти опікових травм. Такі навчання відбуватимуться в пологових будинках, амбулаторіях сімейної медицини та інших медзакладах, повідомляє прес-служба департаменту охорони здоров'я ЛОДА.
«В Україні дитяча смертність займає одне з головних місць. Понад 250 дітей звертаються в опіковий центр. Інколи дуже важко врятувати життя таких дітей, адже частою причиною цього є необережність батьків», – зазначила Ірина Микичак.
Керівник проекту з американської сторони професор Гарвардського університету Геннадій Фузайлов через скайп-зв’язок розповів, що розроблені методики навчання будуть впроваджуватись спочатку на Львівщині, а пізніше планують поширити й в інші регіони України.
«У нас, в Бостонському опіковому центрі, витрачають близько 10 тисяч доларів за добу на одного хворого, не враховуючи консультацій та операцій. Лікування надзвичайно дороговартісне, тому дешевше витрачати кошти на профілактику», – підсумував Геннадій Фузайлов.
Проект на Львівщині реалізовує департамент охорони здоров'я облдержадміністрації у співпраці з неурядовою організацією «Doctors Collaborating to Help Children, Corporation», Гарвардським медичним університетом з Бостона у США.