«Батьківщина» спілкується з УДАРом з позиції «старшого брата», - експерт

19:15, 16 жовтня 2012

Об’єднана опозиція «Батьківщина» не сприймає партію «УДАР» як рівноправного партнера і серйозно занепокоєна ростом рейтингів політичної сили Віталія Кличка, тому стратегію взаємин з нею намагається вибудовувати з позиції старшого брата, висловив думку експерт Аналітичної групи «Левіафан» Василь Мокан.

На його переконання, останні дні виборчої кампанії будуть супроводжуватися зміщенням основних протистоянь із площини «влада-опозиція» у середовище опозиційних партій, де основна конкуренція розгорнеться за першість по партійних списках, а не по мажоритарних округах, повідомили у прес-службі «Левіафану».

«Кількісний та якісний аналіз списку узгоджених кандидатів від опозиції по мажоритарних округах свідчить про те, що процес об’єднавчих переговорів між сторонами був спрямований на емоції виборців, а не на конкретний результат. Ставка робиться на підвищення рейтингів, щоб провести більше депутатів за допомогою партійних списків. Але головне – опозиція фактично відкрила шлях до того, що в 75% виборчих округів перемогу здобудуть представники ПР або наближені до влади самовисуванці», - зазначив Василь Мокан.

На думку експерта, з точки зору публічної кампанії партія «УДАР» переграла Об’єднану опозицію у питанні висунення єдиних кандидатів, тому ініціатива стосовно підписання до виборів угоди про створення демократичної більшості у новій ВР – удар у відповідь.

«Лідери Об’єднаної опозиції постійно намагаються нав’язати Кличку такий варіант взаємодії, коли будь-яка їхня пропозиція ставить «УДАР» у не зовсім зручне становище. Гра ведеться уже не тільки за парламентські мандати, але й за стартові позиції потенційних суперників Януковича на президентських виборах», - впевнений Василь Мокан.

Нагадаємо, "УДАР" та ОО "Батьківщина" вели переговори про спільних кандидатів на мажоритарних округах, внаслідок яких "УДАР" зняв на користь опозиції 26 своїх кандидатів. Згодом у партії Кличка заявили, що "Батьківщина" виконала домовленості лише на 30%. У відповідь опозиція розповіла, що труднощі з узгодженням кандидатів в мажоритарних округах від партії «Батьківщина» та "УДАРу" носили не арифметичний, а етичний характер.