Бай-бай, мундіаль!

Жіноча збірна України втратила історичний шанс вперше потрапити на чемпіонат світу з футболу

09:10, 30 жовтня 2014

Українська жіноча збірна у напруженій боротьбі під час матчу на «Арені Львів» упустила свій історичний шанс вперше поїхати на мундіаль, який вже наступного літа відбудеться в Канаді. Отримавши перевагу у 2:0, українки не зуміли перешкодити гостям з Італії зрівняти рахунок, що забезпечило італійкам перемогу і вихід до наступного етапу боротьби за путівку на ЧС-2015.

Однак, дівчата, як і обіцяли напередодні, продемонстрували справжній бойовий характер та видовищну гру. Нечисленні вболівальники, які не побоявшись холоду, прийшли на «Арену Львів», проводжали дівчат оплесками і вигуками «Молодці! Молодці!».

Сліпе пенальті

Італійська збірна, яка завжди виходить до фінальних стадій найбільш престижних змагань, їхала до України за перемогою. Принаймні так розповів головний тренер збірної Італії Антоніо Кабріні. У рукаві італійців був вагомий козир - домашня перемога зі збірною України, яка завершилась рахунком 2:1. Однак, додав Кабріні, його команда готувалася до сюрпризів від українок та напруженої боротьби, що в принципі і відбулося.

Дівчата задали темп гри вже з перших секунд матчу і до завершення зустрічі не збавляли обертів - українки, які поступалися італійкам і зростом, і вагою, мусили брати швидкістю і технікою, уникаючи силових єдиноборств. В принципі, саме це дозволило Вірі Дятел на 26 хвилині відкрити рахунок - 1:0.

Варто також відзначити гру голкіпера жіночої збірної Катерини Самсон, яка не боялася виходити один на один з атакою італійців, рятуючи ворота рідної збірної виходами а-ля Мануель Нойер.

З рахунком 1:0 на табло українська збірна спокійно пішла на перерву, а вже за дві хвилини другого тайму зуміла зрівняти рахунок - 2:0. Такий розвиток подій став несподіванкою не лише для гостей поля, але й для господарів, які не зовсім розуміли, чи варто закриватися і ставити перед ворітьми «автобус», чи навпаки - продовжувати грати у ту ж саму гру.

Напевне, саме розгубленість стала причиною промахів українок, адже італійкам вдалося забити перший гол невдовзі після дубля Віри Дятел. Підопічні Анатолія Куцева не закрились в обороні і часто дозволяли суперницям користуватися лазами у власному захисті, які вже мусила прикривати воротарка Катерина Самсон.

Однак дівчата продовжували боротьбу, незважаючи й на те, що італійкам таки вдалося зрівняти рахунок - на 79 хвилині табло висвітило 2:2. Останні десять хвилин стали видовищною кульмінацією матчу - суперники, попри значну втрату сил, продовжували атакувати. В один із моментів арбітр пропустив, як одна із гравчинь збірної Італії відбила м'яч рукою. Трибуни засвистіли, дівчата побігли до судді матчу, однак рішення про пенальті не пролунало. Натомість Людмила Пекур заробила попередження, а вже за кілька хвилин за суперечки з арбітром залишила поле.

«Самі злякалися результату»

Раніше на шляху до канадського мундіалю українська збірна поступилася лише двічі, і двічі збірній Англії. Українки не змогли здолати непереможних англійок у виїзному матчі, поступившись з рахунком 4:0, однак перервали суху серію англійської збірної у матчі-відповіді у Львові. До цього збірна Англії у кваліфікаційному відборі зуміла забити 38 голів і не пропустити жодного.

Лише один раз підопічні Анатолія Куцева зіграли внічию - під час поєдинку у виїзному матчі проти збірної Уельсу. Решту матчів відбору українки завершували впевненою перемогою, настрілявши збірним Білорусі, Туреччини та Чорногорії щонайменше по 7 голів всуху під час домашніх поєдинків.

Головний тренер збірної України Анатолій Куцев зазначив на післяматчевій прс-конференції, що дівчата виявилися неготовими до такого результату. Забивши два голи, його підопічні справді розгубилися і не знали, як краще грати далі.

«Ми готувалися до будь-якого результату, однак хочу зауважити, що ми грали проти збірної Італії, яка завжди виходить до фінальних частин змагань чи то Європи, чи світу. Тому, щоб пройти італійок, нам потрібно було бути на голову вищими, сильнішими. Цього наразі нема, однак ми продемонстрували свій найкращий результат - за підсумками відбору українська збірна займає 11 місце у світовому рейтингу, тому в нас ще все попереду», - прокоментував Куцев.

Також тренер додав, що вже у заключній третині гри в українок дещо не вистачило сил на особисті єдиноборства. Однак і дівчата, і наставник пообіцяли не опускати рук і вже найближчим часом позмагатися за участь в наступному чемпіонаті Європи.

Вже на виході Анатолій Куцев експромтом подякував присутнім за шалену підтримку на «Арені Львів», яку дівчатам з української збірної не вдавалося побачити ніде раніше. Попри те, що стадіон був заповнений максимум на три трибуни, невгамовність українських вболівальників вела українську команду вперед.

Дівчата не програли, але й не перемогли. Однак продемонстрували нехай і в такому непопулярному в Україні спорті як жіночий футбол, що можуть грати не гірше від авторитетів, і тим більше не гірше, ніж збірна Італії. Їм просто потрібно ще трохи підрости, ще трохи наростити м'язи, адже бойового українського духу нашим дівчатам точно не позичати.