Байден представив перше кольорове фото Всесвіту з телескопа «Джеймс Вебб»

Це перше повноколірне наукове зображення Всесвіту, яке отримало людство

09:12, 12 липня 2022

Президент США Джо Байден разом з віце-президенткою Камалою Гарріс, керівництвом NASA та вченими представив перше повнокольорове наукове зображення ділянки Всесвіту з телескопа «Джеймс Вебб», запущеного в космос у грудні минулого року. Презентація зображення відбулася у ніч на вівторок, 12 липня, за київським часом.

Як повідомив «Укрінформ», президент Сполучених Штатів назвав це одним із прикладів того, що Америка є країною можливостей і досягає дійсно великих речей.

«Це стало новим вікном в історію нашого Всесвіту», – зауважив Байден, оцінюючи значення запуску телескопа «Джеймс Вебб», здатного отримувати якісні фотографії відкритого космосу.

Президент наголосив, що отримані зображення є історичним моментом для науки і техніки, астрономії й дослідження космосу. Крім того, це фото нагадує світові, що Америка «може робити великі речі». За його словами, це також показує, яких вершин можна досягнути, і скільки відкриттів ще належить зробити людству.

Зображення, офіційно представлене в понеділок, показує картину щільного скупчення яскравих галактик, а також менш помітних, які розташовані далі. Це є документальним свідченням найдальших космічних глибин, яке людство коли-небудь отримувало в дослідженнях Всесвіту як у відстані, так і в часі, враховуючи світло, яке зараз долетіло до нас за останні понад 13,8 мільярда років.

У NASA уточнили, що на фото видна частина величезного Всесвіту на ділянці неба розміром приблизно з піщинку, якщо дивитися з Землі й тримати її на відстані витягнутої руки. Вчені відзначили, що це зображення не найдальше, що ми коли-небудь спостерігали. Неінфрачервоні місії, такі як COBE і WMAP, бачили Всесвіт набагато ближче до Великого вибуху (приблизно через 380 тис. років), коли було тільки мікрохвильове фонове випромінювання, але ще не було зірок або галактик. Вебб бачить Всесвіт за кілька сотень мільйонів років після Великого Вибуху.

Новітній найпотужніший телескоп «Джеймс Вебб» (James Webb) вартістю 10 млрд доларів був запущений в космос наприкінці грудня. Серед ключових цілей обсерваторії – вивчення перших екзопланет, зірок-піонерів. Саме ядерні реакції у цих об'єктах сприяли утворенню найперших важких атомів, необхідних для життя – вуглецю, азоту, кисню, фосфору й сірки.