Віце-президент США Джозеф Байден на зустрічі з народними депутатами, представниками Адміністрації президента і членами громадянського суспільства запевнив у повній підтримці України і закликав прийняти закон про вибори на окупованих територіях. Про це повідомила народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Світлана Заліщук.
«Віце-президент зробив сильні заяви про підтримку України «фінансово і не тільки». І гарантував, що Україна – центральна тема будь-якої зустрічі з Путіним, який би не був привід. В той же час він закликав прийняти зміни до Конституції і закон про вибори на окупованих територіях, що дасть можливість США вимагати від Росії відповідних кроків і від європейців єдності щодо санкцій», – написала Заліщук на своїй сторінці в Facebook.
Депутат зазначила, що ключовими темами зустрічі стали незадовільний рівень боротьби з корупцією; перспектива перезавантаження уряду; Мінськ – дії міжнародної спільноти щодо Росії; Конституція і закон про вибори на окупованих територіях. «І Крим – що далі», – додала Заліщук.
Крім того, за її словами, в контексті питання боротьби з корупцією йшлося про генерального прокурора України Віктора Шокіна. Як стверджує Заліщук, віце-президент США переконаний, що генпрокурор повинен подати у відставку з посади.
«Нова влада не капітулювала перед нею (корупцією). Є прогрес – це ключове законодавство і нові органи, керівництво яких вибрано незалежними комісіями. Але дві головні людини грають в піддавки. І принципові лінії оборони втрачені в інтересах окремих відомих наближених. Прізвища названі. Генпрокурор повинен піти», – процитувала Байдена нардеп.
«Мінськ. Наші американські партнери почули з нашого боку серйозні застереження, що тиск з боку заходу на Україну не співмірний з діями Росії. Зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях в нинішніх умовах може дестабілізувати державу», – додала вона.
Також на зустрічі йшлося про новий уряд.
«Мій меседж – команду треба перезапустити. Потрібен новий мандат довіри – від бізнесу, від суспільства загалом, від парламенту. Система зависла, потрібне перезавантаження. У демократичних державах це здоровий механізм підвищити рівень ефективності влади», – зазначила Заліщук.
«Водночас очевидно, що американські партнери не бачать способу забезпечити стабільності без збереження статусу кво. Візит віце-президента націлений на збереження союзу», – додала вона.