Постійна депутатська комісія економічної політики та департамент економічної політики дійшли компромісу при погоджені проекту ухвали про "Порядок залучення коштів інвесторів (замовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова". Зокрема, департамент економічної політики та профільна комісія дійшли згоди про нарахування базової ставки інвестиційного внеску у розмірі 8%. Про це ZAXID.NET поінформували в прес-службі Львівської міської ради.
Також з проекту ухвали виключили питання внесення інвестиційного внеску при переведенні з житлових приміщень у нежитлові, а також при зміні цільового призначення земельних ділянок.
На думку голови постійної депутатської комісії економічної політики Тараса Когута, у проекті ухвали, який взято за основу, передбачені прозорі та сприятливі умови для залучення потенційних інвесторів. "Проект про порядок залучення коштів на розвиток соціальної інфраструктури є достатньо прозорим для інвесторів. Оскільки за основу при розрахунку інвестиційного внеску буде врахована середня вартість 1 кв м, яка встановлюється Держкомітетом будівництва, архітектури і житлової політики для кожного регіону України", - сказав Тарас Когут. - Відтак, згідно проекту ухвали, інвестиційний внесок визначатиметься у розмірі 8% від вартості будівництва (реконструкції) об’єкта та корегуватиметься відповідними коефіцієнтами. При цьому він зазначив, що при методиці розрахунку інвестиційного внеску комісія економічної політики спільно з департаментом економічної політики розробила коефіцієнти, що враховують соціально-економічну важливість будівництва (реконструкції) об’єкта та ще один зональний коефіцієнт, який враховує територіальне розміщення будівництва".
"Якщо інвестор будуватиме об’єкт у центральній частині міста, розмір інвестиційного внеску визначатиме за формулою: вартість об’єкта, розрахована відповідно до опосередкованої вартості спорудження житла у регіоні (згідно норм Держкомітету будівництва, архітектури і житлової політики) помножену на 8 відсотків, помножену на коефіцієнт, що враховує соціально-економічну важливість об’єкта (для будівництва житла він становить 1,2) та помножену на зональний коефіцієнт (для центральної частини міста він становить 1,8). Таким чином, згідно проекту ухвали, з найвищою ставкою інвестиційного внеску будуватимуться АЗС, станції технічного обслуговування автомобілів, магазини для продажу автомобілів та запчастин до них, а також заклади грального бізнесу. А найдешевше будуватимуться об’єкти соціальної сфери: охорони здоров’я, освіти, фізичної культури, мистецтва, соціального забезпечення наука та наукове житло", - додав Тарас Когут.
Вилучені кошти від сплати інвестиційного внеску спрямовуватимуться в бюджет розвитку міста, у фонд розвитку соціальної інфраструктури. Рішення щодо розподілу і цільового використання коштів інвестиційних внесків прийматиме Львівська міська рада при затвердженні "Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Львова" і "Міського бюджету м. Львова" щорічно.