Базою для розвитку Львова у ХХІ ст. має бути економіка знань, – Березюк

16:40, 11 березня 2011

Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Олег Березюк вважає, що в ХХІ столітті базою для розвитку міста Львова мусить бути економіка знань.

Про це він повідомив 11 березня під час прес-конференції у межах інформаційного семінару для наукової спільноти Львова щодо підвищення участі України у Сьомій Рамковій Програмі ЄС з розвитку досліджень і технологій (РП7).

«Та для цього треба мати певні навики. Економіка знань не буває просто так, мають бути люди, які продукують знання інновації, вміють ними користуватися. Потрібна сфера послуг, яка це обслуговує, а також ті, хто це купуватиме. Це – побудова інноваційної системи міста Львова», – сказав Олег Березюк.

Він наголосив, що у Львові є декілька інноваційних центрів, які продукують якісні і прикладні наукові продукти, які можна продавати.

«Але, на жаль, ще не виробилась система, яка могла б обслуговувати такі центри, тобто забирати продукт, рекламувати, продавати його, приносити в місто прибуток. Задача побудови львівської інноваційної системи – це створити такі умови, де б науковець був основним креатором інноваційного продукту і міг вільно користуватися ринком інноваційного продукту. Загалом, проблема управління і адміністрування в Україні є надзвичайною, це найслабша галузь економіки на сьогодні – управління і адміністрування будь-якими процесами, а інноваційними – в першу чергу», – наголосив Олег Березюк.

Він зауважив: «Опираючись на економіку знань, ми разом будуємо інноваційні систему, яка складається з науковця, університету, який має навчитись шанувати науковця, бізнес, споживачів. Наприклад, у стоматології у нас сьогодні активно розвиваються інноваційні прикладі напрямки, розвивається переробка нафти, газу, біоматеріалів. Це все – присутні у Львові речі».

Гроші на реалізацію таких проектів є, запевнив чиновник. Їх надає ЄС.

«Але ми не вміємо їх взяти. Є статистика, що ми дуже мало подаємось на фонди, які є в Європі для таких цілей», – резюмував Олег Березюк.

Як інформував ZAXID.NET , 10-11 березня у Львові проходить інформаційний семінар для наукової спільноти Львова, метою якого є підвищення участі України у Сьомій Рамковій Програмі ЄС з розвитку досліджень і технологій (РП7).

Проект організовано «Офісом спільної підтримки інтеграції України до європейського дослідницького простору» ( JSO-ERA ) разом з Національним інформаційним центром зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій (НІП Україна) та Львівським державним центром науково-технічної і економічної інформації