«У цій замерзаючій країні (Україні, - ред.) слід позбавитися від тих, хто може розбудити країну – ЗМІ, опозиції, громадянського суспільства. Тому наступ на громадянські права цілком закономірний», - про це в інтерв’ю ZAXID.NET розповіла український соціолог, експерт у сфері політичної та електоральної соціології, директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.
«Демократія має дуже багато складових, але основних є чітко три: вільні змагальні вибори, права і свободи людей та верховенство права. І якщо після Помаранчевої революції ми справді стали вільною країною у громадянських правах і свободах - всі наступні вибори були визнані такими, що відповідають демократичним стандартам, то що стосується верховенства права, то там і кінь не валявся. Нічого не було зроблено для незалежної юстиції, навпаки, кожна влада намагалась підібрати юстицію під себе і потім від того страждала, бо не здатна передбачити, що влада може змінитись. Нічого не було зроблено для того, щоб закон був один для всіх. А якщо закон не один для всіх, то це корупція», - зазначила вона.
«Корупція у нас завжди була високою, ситуація, щоправда, трішки поліпшилась у 2005-2006 роках, але тепер показники почали погіршуватись. І Україна була таким дивним кентавром – єдиним в світі – який за класифікацією свободи належав до вільних країн, а за класифікацією корупції – до висококорумпованих. Такий організм не життєздатний - нова влада має боротися з корупцією або з правами. Чому? Бо коли у країні вільні ЗМІ, вільна думка, є право на протести і всі ці факти корупції стають відомі, то знижується рейтинг влади і влада ризикує у вільній корумпованій країні на вільних змагальних виборах втратити владу, як це і сталось. І тепер наступ на права і свободи є цілком закономірним. Корупція стала більш небезпечною, бо стала системною. Несистемна корупція дозволяє конкуренцію, а коли вона системна – знизу доверху, то все мертвіє, рух припиняється і все замерзає. У цій замерзаючій країні слід позбавитися від тих, хто може розбудити країну – ЗМІ, опозиції, громадянського суспільства. Тому наступ на громадянські права цілком закономірний», - пояснила соціолог.
Читайте повне інтерв’ю з Іриною Бекешкіною на ZAXID.NET у понеділок, 8 жовтня.