Під час виборів в Україні в соціологічному середовищі відбувається справжня вакханалія, вважає директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.
«Та вакханалія, яка відбувається в Україні в соціології під час виборів, не властива жодній цивілізованій країні. У нас це є і це дике поле росте і росте... Україна все більше і більше стає дикунською країною, яка не перестає дивувати наших колег-європейців», – сказала вона під час прес-конференції у Києві.
За словами Бекешкіної, якщо, під час попередніх кампаній з’являлися соціологічні фірми-одноденки, то вони зазвичай використовували такі назви, які були схожі на назви солідних соціологічних кампаній.
«Тоді поширювалося все в основному в Інтернеті. Зараз ситуація змінилася. Зараз виникає те саме, але використовують ті інститути, які можна знайти в Інтернеті», – сказала вона.
В той же час, за словами Бекешкіної, цим підривається авторитет соціології як науки.
«Це все дуже прикро і, на жаль, це не лише впливає на репутацію соціології... Якщо будуть центральні канали показувати абсолютно безсоромно результати неіснуючих соціологічних фірм і неіснуючих досліджень, то навіщо взагалі займатися соціологією? Навіщо взагалі згадувати про європейську інтеграцію? Бо скоро справді про нас будуть говорити: «Вони з України, де дуже багато диких мавп», – сказала соціолог.
Як повідомляли ЗМІ, 18 вересня цього року об 11.00 відбулася прес-конференція Інституту досліджень регіонального розвитку України на тему: "Депутатська діяльність очима виборців: функції й очікування". Згідно з результатами презентованого дослідження, лідирує "Партія регіонів" - за неї готові проголосувати майже 24% (23,8) респондентів. На другому місці партія "Удар", її можуть підтримати близько 16% (15,7) опитаних. Далі - "Об'єднана опозиція" Батьківщина ", набрала б 15% голосів (14,6). За комуністів готові голосувати 9,5% українців. А за партію" Україна – Вперед!"- 6,5. Всі інші політсили не долають п'ятивідсотковий бар'єр . Майже 19% респондентів ще не визначилися в своєму виборі.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.