Бельгія забиває

Збірна Росії програла «червоним дияволам»

02:57, 23 червня 2014

Усі три матчі чергового дня ЧС-2014 у Бразилії минули під мотивами напруженої боротьби, де жоден із суперників не хотів уступати один одному. Однак, когось підвела майстерність, когось примхлива удача, і фінальний свисток фіксував ті результати, які вже не зміниш: Росія програла Бельгії, Алжир розгромив Південну Корею, а Португалія і США розійшлись миром.

Бельгія - Росія 1:0

До початку цього матчу у соціальних мережах жартували, що сьогодні у збірної Бельгії більше фанів, ніж мешканців самої Бельгії. Зустріч між російською та бельгійською збірною привернула увагу багатьох, адже саме цей матч повинен був прояснити, в якої збірної більше шансів продовжити боротьбу за головний трофей мундіалю.

У першому таймі м'ячем більше володіли бельгійці, однак ця перевага була доволі незначною. Збірна Бельгії більше атакувала, більше нав'язувала гру, натомість Росія більше грала на контратаках. Однак найкращий момент, аби забити, у першому таймі був все таки у збірної Росії.

Після перерви росіяни почали почуватися більш розкуто, намагалися перехоплювати контроль над м'ячем, частіше атакувати ворота «червоних дияволів». Однак раз за разом російським футболістам не вистачало точності і майстерності для реалізації моментів.

На останніх хвилинах бельгійці зібралися і вже активніше атакували ворота збірної Росії. М'яч майже не виходив за половину поля росіян. На 83 хвилині бельгійці отримали чудовий шанс відкрити рахунок - арбітр призначає штрафний. Проте м'яч влучив у стійку воріт.

Здавалося, що все вже вирішено і суперники розійдуться миром, як на 88 хвилині Еден Азар флангом втік від захисника, віддав до штрафного під удар Оріджі, який без жодного сумніву розстріляв ворота збірної Росії - 1:0.

Таким чином збірна Бельгії забезпечує собі вихід у серію плей-офф мундіалю. Подальша участь росіян, на рахунку яких лише одне очко, на разі залишається під питанням.

Південна Корея - Алжир 2:4

Перед матчем обидві збірні були налаштовані на перемогу, адже тільки три очки, завойовані у цій зустрічі, могли б гарантувати вихід однієї з команд у фінальну частину мундіалю.

Однак, те що побачили вболівальники у першому таймі, дещо знизило рівень очікувань від команд, зокрема, від Південної Кореї. В «азійських тигрів» ніяк не клеїлася гра, корейці припускалися жахливих помилок, і як результат - пропустили у першому таймі аж три голи.

Перші два м'ячі збірна Алжиру забила в інтервалі двох хвилин всередині першого тайму: на 26 хвилині відзначився Слімані, а вже на 28 хвилині подвоїв Алліш.

Однак на цьому алжирці не зупинилися і вже на 38 хвилині взяли ворота Південної Кореї втретє - Слімані низом передав на Джабу, який в один дотик потроїв перевагу своєї збірної.

Другий тайм корейці розпочали зі швидшими атаками і точнішими передачами. Вже на 50-ій хвилині збірна Кореї змогла провести атаку: Сон Хин Мін заволодів м'ячем на лівому краю штрафного суперників, оминувши захист, гравець точно пробив між ніг голкіперу у сітку воріт. Перший гол давав примарну, але все ж таки надію корейцям на продовження боротьби.

У збірної Алжиру були інші плани - на 62 хвилині алжирці забивають четвертий гол, однак на 72 хвилині знову забиває Корея - відзначається Ку Ча Чхоль. До фінального свистка рахунок на табло не змінився - 2:4.

У другому матчі збірна Алжиру підтвердила статус сильного гравця, адже на старті ЧС-2014 алжирці створили чимало проблем для збірної Бельгії, яка з великими зусиллями вирвала перемогу в Алжиру.

Наразі турнірна таблиця групи виглядає так: Бельгія - 6 очок, 3 голи, Алжир - 3 (5), Росія - 1 (1), Південна Корея - 1 (1).

США - Португалія 2:2

Для обох команд ця зустріч стала справжньою битвою за квиток на потяг, який мчить до наступних станцій ЧС-2014 у Бразилії. Для збірної Португалії вдалий поєдинок зі США також міг стати чудовою реабілітацією після розгромного матчу з Німеччиною.

Рахунок вже на 5 хвилині відкриває португальський півзахисник Нані, який красиво, в один дотик, відправляє з подачі м'яч у ворота американської збірної. Португалія більше володіла м'ячем, однак американці більше пресингували суперника, а також мали на своєму рахунку більше ударів у площину воріт.

У другому таймі американці атакували ще інтенсивніше. Після низки спроб взяти ворота Португалії відчайдушно пробиває Джонс і нарешті на 64 хвилині зрівнює рахунок - 1:1.

Ганяючи на нереальних швидкостях, постійно пресуючи один одного завзятими атаками, суперники виглядали на рівні, тому рано чи пізно комусь мало пощастити більше. І цим щасливчиком стала збірна США, капітан якої опинився у потрібному місці і в потрібний час: помилилася оборона португальців і Демпсі на 81 хвилині з подачі забиває грудьми у ворота Бето.

Головна зірка португальської збірної, Кріштіану Роналду, виглядав засмученим і розчарованим. До кінця матчу залишалося кілька хвилин, і поразка означала прощання Португалії з мундіалем. Підопічні Бенту відчайдушно штурмували штрафний і таки змогли зрівняти рахунок -  з подачі Роналду Варела головою прострілює ворота американців на останній хвилині доданого часу.

У підсумку в групі G зберігається чи не найбільша інтрига, адже шанси вийти у серію плей-офф мундіалю мають усі учасники: Німеччина - 4 очки, США - 4, Гана - 1, Португалія - 1.