Папа Римський Бенедикт XVI, який завершує папське служіння, 24 лютого проведе останнє недільне богослужіння, яке, як очікується, відвідають близько 200 тисяч чоловік. У зв'язку з цим у Римі вжито особливих заходів безпеки.
Як повідомляє Укрінформ, з раннього ранку до Рима прибувають паломники з різних міст Італії та усіх кінців світу.
За рішенням спеціального Комітету з безпеки МВС Італії, було вжито особливих заходів з контролю і спостереження за всіма об'єктами, які вважаються проблемними. Для цього лише в зону Ватикану направлено близько двох тисяч співробітників правоохоронних органів і 300 представників служби Цивільної оборони. Значно посилені пости муніципальної поліції. Напередодні вночі спецпідрозділи поліції та карабінерів перевірили і опечатали багато каналізаційних люків, перекривши доступ до підземних комунікацій. На дахах будинків поблизу площі Святого Петра розмістилися снайпери.
У свою чергу міська влада вжила надзвичайних заходів по забезпеченню проїзду з центрального вокзалу Терміні та з римських аеропортів до Ватикану. Змінено маршрути руху міського транспорту, посилено багато автобусних ліній, більш інтенсивним буде рух поїздів столичного метро.
Нагадаємо, 11 лютого Папа Бенедикт XVI повідомив, що зрікається престолу через погане самопочуття.
Зазвичай конклав – зібрання кардиналів, яке обирає Папу Римського – збирається через 15–20 днів після звільнення папського престолу, щоб дати кардиналам час прибути до Ватикана з усіх куточків світу. Цього разу дата звільнення престолу відома наперед – нинішній понтифік Бенедикт XVI уже оголосив, що залишає посаду через стан здоров’я 28 лютого.
Ватикан уже оголосив, що конклав, який матиме обрати нового Папу Римського, можуть скликати раніше, ніж планували спершу, щоб Католицька церква мала нового главу вже до середини березня.
Директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський сказав, що УГКЦ не братиме участі у конклаві. «З України ніхто не бере участі у конклаві, тому що немає жодного кардинала, який відповідав би вимогам. Блаженнішому Любомиру днями виповниться 80 років, а брати повноцінну участь у конклаві можуть лише кардинали до 80 років. Він міг би бути присутнім просто як гість, а не як учасник, міг би брати участь в їхніх нарадах, але не в голосуванні, і не міг би бути присутнім при голосуванні. Однак він вже сказав публічно, що не поїде на конклав», - додав Тарас Антошевський.