Березневий переворот у Палаці мистецтв

Зміна директора через проблеми з опаленням

15:54, 13 березня 2018

Депутат Львівської обласної ради Юрій Візняк став тимчасовим виконувачем обов'язків директора Львівського палацу мистецтв. Досі чинний директор закладу Юрій Гнатковський перейшов на посаду першого заступника.

«Від 6 березня є наказ про моє призначення тимчасово виконуючим обов’язків директора Львівського палацу мистецтв. Ми зараз із Юрієм Гнатковським працюємо в одному кабінеті. Ті хороші справи, які він розпочав, ми продовжуємо, а проблеми намагаємося вирішити», - розповів ZAXID.NET Юрій Візняк.

На запитання про те, чому на посаду обрали саме його, депутат облради сказав, що «йому цю посаду запропонували», виходячи з його попереднього досвіду.

Юрій Візняк є головою комісії з питань культури,історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львіської обласної ради

«Мені запропонували стати тимчасовим менеджером. Давайте не будемо уточняти [хто саме запропонував], є керівництво облради. Я маю досвід тимчасового керівництва «Львів-ТБ», це було 3-4 місяці, вважаю, що ми тоді пішли правильним шляхом, телеканал зараз розвивається», - додав Юрій Візняк.

Нагадаємо, що Юрій Гнатковський став директором Палацу мистецтв у травні 2016 року. До того часу він 8 років пробув на посаді виконувача обов’язків директора.

«На цій посаді я пережив судові процеси, злети і падіння, будування взаємовідносин у колективі, із мистецьким середовищем, установами культури, громадськими організаціями, творчими особистостями, громадськими активістами. Знати проблематики та розуміти методи вирішення проблем – недостатньо. Необхідно врости у комунікаційний простір, мати розуміння тенденцій та потреб галузі, використати авторитет та довіру», - казав він тоді. Тепер Гнатковський каже, що не переконаний, чи і надалі працюватиме у Палаці мистецтв.

Юрій Гнатковський очолював Палац мистецтв з 2008 року

«З січня 2017 року був затверджений новий штатний розпис. Згідно із ним передбачені посади генерального директора та першого заступника директора. Я уже віддав Палацу мистецтв 10 років життя і не переконаний, що хочу брати на себе усі ці забов’язання», - розповів ZAXID.NET Юрій Гнатковський.

«Була зустріч з обласною радою, ми домовились, що на посаду генерального вони вводять свою людину і ми працюватимемо разом над вирішенням проблем, зокрема над опаленням. За той час я маю визначитися, чи працюватиму тут надалі. У будь-якому випадку я не можу зараз піти, маю довести до кінця декілька проектів. Я маю багато творчої роботи, тож повністю анґажувати себе у вирішення господарських питань теж не можу», - додав він.

Своїми першочерговими завданнями новий виконувач обов’язків директора вважає вирішення проблему із опаленням.

«Головні мої завдання зараз – це забезпечити оптимальні умови для проведення мистецьких заходів, виставок, вирішити проблему з опаленням, бо 5 років палац працює без опалення. Я не можу коментувати, чому пішов з посади попередній керівник. Думаю, це в першу чергу питання опалення, оскільки були виділені кошти, але з тої чи іншої причини вони не були освоєні», - вважає Юрій Візняк.

Саме проблеми із опаленням назвав головним демотивуючим фактором і Юрій Гнатковський.

У 2014 році приміщення палацу, площею 8,7 тисяч м², було відрізане від центрального опалення через збільшення тарифів та неможливість оплачувати великі рахунки. Щомісячно Палац мистецтв мав сплачувати 20-25 тис. грн. Щоб не накопичувались борги, вирішили відмовитись від центрального теплопостачання. Ті кошти, які зароблялися на комерційних виставках, перестали покривати ці видатки. Згодом ситуація лише погіршилась, адже, за словами Юрія Гнатковського, з Палацу мистецтв через відсутність опалення пішло багато виставок.

«Проектно-кошторисну документацію ми виготовили ще у 2014 році. До 2016 року грошей не було. У 2016 році був проведений тендер, гроші були передбачені. Нам було виділено 1млн. грн. На ці кошти було закуплено обладнаня. Потім гроші зявились, але підрядник щез, бо кошти були виділені невчасно», - розповів Юрій Гнатковський.

Відновити котельню у мистецькій установі мали до кінця 2017 року. Роботи виконувала фірма-підрядник, яка у 2016 році виграла тендер на ремонтні роботи. Проте на половині шляху робітники відмовилися продовжувати встановлення котла, адже обласна рада запізно виділила кошти.

«Ми змушені були відмовитися від понад двох мільйонів гривень, які нам передбачені на облаштування котельні, і подати заявку на наступний рік», – пояснив директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський.

Відтак справу зі встановленням котельні у Палаці мистецтв доведеться розпочинати знову.

«Сьогодні відновлення опалення у Палаці мистецтв потребує зовсім іншої концепції і нового кошторису. Тепер тим буде займатись інша людина. Сподіваюся, що така формула виявиться продуктивною», - підсумовує Гнатковський.

Депутат фракції Радикальної партії Олега Ляшка Юрій Візняк також є головою комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львіської обласної ради. За словами Візняка, він не скасовуватиме угоди на проведення мистецьких заходів, які були укладені попереднім керівником, зокрема на Форум видавців.

«Ми також будемо укладати нові угоди. Найближчі дні у нас буде зустріч воїнів АТО, будемо проводити кінопокази патріотичних фільмів. Окрім того, в штаті є заступник, який, власне, забезпечує мистецьку частину», - сказав Юрій Візняк.

Депутат також додав, що не виключає, що подаватиметься на конкурс нового директора палацу. Щоправда наразі невідомо, коли саме проводитимуть конкурс.

Нагадаємо, згідно із законом законі 2669-Д, який набув чинності у лютому 2016 року, усіх керівників закладів культури можуть призначати лише на конкурсній основі. «Кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури визначає конкурсна комісія за результатами відкритого та публічного конкурсного добору на зайняття цієї посади», - йдеться у законі.