«Беркутівці» не хочуть допомагати слідству у розслідуванні справ Майдану

13:38, 17 листопада 2015

Співробітники спецпідрозділу «Беркут» та інших підрозділів міліції, які несли службу на майдані Незалежності в Києві взимку 2013-2014 років, не дають свідчення стосовно себе та своїх колег про участь у розгонах протестувальників, заявляють у Генеральній прокуратурі України.

«Багато епізодів щодо конкретних виконавців наразі не знайшли свого відображення, не встановлені конкретні виконавці саме через те, що жоден співробітник того ж “Беркута” або інших підрозділів, які перебували під час подій на Майдані, не дав зізнавальних показань, які допомогли б слідству розкрити той чи інший злочин», – сказав начальник управління спеціальних розслідувань головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк на брифінгу у вівторок у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що такі співробітники правоохоронних органів не лише не виконують своїх обов’язків – розкривати і припиняти злочини, але і покривають такі дії.

«Я згоден з тим, що очищення має відбуватися. Як мінімум та обставина, що людина не сприяє розкриттю злочину, фактично має бути запобіжником, що така особа не повинна перебувати в правоохоронних органах. Але таке рішення не приймається слідчим. Тобто ми приймаємо рішення про оголошення про підозру і звертаємося до суду щодо усунення», – сказав представник Генпрокуратури.

Горбатюк додав, що були випадки, коли після рішення суду про відсторонення такого представника правоохоронних органів, керівництво міліції зверталося потім, щоб скасувати відсторонення.

Нагадаємо, в Україні за злочини проти Майдану притягнуто до відповідальності 270 осіб.