Беркутівця, підозрюваного у розстрілі «Небесної сотні», звільнили з-під варти

16:48, 19 вересня 2014

Печерський районний суд Києва випустив з-під варти командира роти спецпідрозділу «Беркут» Дмитра Садовника, якого слідство обвинувачує у вбивствах 39 активістів Майдану 20 лютого. Запобіжний захід слідчий суддя змнив на частковий домашній арешт.

В результаті Садовник безперешкодно покинув будівлю суду.

Про це повідомив активіст Євромайдан SOS Тарас Гаталяк агентству ЛІГАБізнесІнформ.

«Сьогодні відбулася безпрецедентна подія, оскільки Дмитро Садовник повинен був перебувати під вартою до 27 вересня. Було подання Генпрокуратури, щоб продовжити його утримання під вартою. Суддя розглянула це подання, відмовила в його задоволенні, і замість цього замінила запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт з 23 години до 7 години ранку. І Садовник спокійно вийшов на вулицю», – сказав він.

За словами активіста, судове засідання відбулося сьогодні, 19 вересня, о десятій ранку.

«Суддя – Світлана Волкова – щонайменше повинна була його залишити під вартою з 27 числа, а вона його звільнила. Ніхто в суді не хоче цього коментувати, нічого говорити з цього приводу», – додав він.

Інформацію про звільнення Садовника підтвердив також адвокат Павло Дикань, який представляє інтереси родичів убитих активістів Небесної сотні.

«За моєю інформацією, так, (звільнили), у мене інформація від слідчого, від процесуального керівника слідства. Коментувати тут важко, оскільки це було третє чи четверте продовження термінів. Досі слідчий суддя вбачав достатні підстави для утримання під вартою, тим більше, що Садовник звинувачується в скоєнні особливо тяжких злочинів, в тому числі вбивства», – сказав він.

За даними адвоката, щодо Садовника зібрано переконливу доказову базу.

«У справі проходять троє підозрюваних – двом з них вчора було продовжено запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Сьогодні керівник, фактично людина, щодо якої є велика відповідальність і, наскільки нам відомо, є найкраща доказова база, звільняється під домашній арешт , причому навіть не під повний, а з 23 до 7, тобто в денний час він може спокійно гуляти. у нас є серйозні підозри, що можуть його не знайти, – втече», – вважає Дикань.

«Можу припустити, що (електронний) браслет у нього повинен бути весь час, але в нічний час він не повинен покидати меж свого житла або того місця, яке визначено постановою суду. Рішення винесла суддя Світлана Волкова. Наскільки мені відомо, він був на засіданні , і був звільнений в залі суду. Відповідно, де він зараз – вже незрозуміло», – додав адвокат.

За його словами, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту обирається безстроково, поки суд не знайде підстав для його зміни.

«Ми будемо зі свого боку, мабуть, писати на суддю заяву, на неправосудне рішення. Відносно Садовника однозначно повинна бути апеляція ГПУ, ми вважаємо, що він повинен утримуватися під вартою. Наскільки ми чуємо, вони (Генпрокуратура) Зацікавлені в цьому. Мені видається, що прокурори подадуть зараз в найкоротші терміни апеляцію, можливо, навіть сьогодні. Але це ніяк не впливає на той факт, що Садовник перебуває на волі. Ви маєте вже приклади перед очима – той же Мельник та багато інших», – резюмував Дикань.

Вже відомо, що Генеральна прокуратура України готує апеляційну скаргу на рішення Печерського суду. Зокрема, у прес-службі ГПУ заявили, що цей орган обурений таким рішенням і розцінює позицію Печерського райсуду як таку, «що сприятиме ухиленню від відповідальності підозрюваного у злочинах», за які передбачено покарання від 10 років до довічного позбавлення волі.