Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин переконаний: без налагодження експорту електроенергії майже 10 тисячам гірників області не можливо буде гарантувати зарплату.
«Споживання електроенергії в державі, враховуючи ситуацію на Сході та з Кримом і загальний економічний спад, істотно впала. Якщо населення споживало 20 мільйонів кВт, то зараз з споживає 13. Промисловість також падає. Тобто говорити про те, що ринок електроенергії втримається без виходу на експорт, зараз неможливо, – сказав Олександр Ганущин. – Якщо проблема з експортом не буде вирішена, ми не зможемо ставити питання про прийом на електростанціях ДТЕК, чи будь-яких інших станціях,вугілля Львівсько-Волинського вугільного басейну, оскільки не буде потреби виробляти з цього вугілля електроенергію. Якщо зараз не зрушимо генеральне питання, куди це вугілля по дротах далі передавати, не буде підстав далі говорити про те, що шахтарям виплачуватимуть гроші. Оскільки наша електроенергія не є конкурентна на європейських ринках. Власне, Добротвірська ТЕС і Бурштинский енергоострів спрямовані, насамперед, на експорт. Відтак, частка експорту там може бути дуже високою, відповідно, споживання вугілля теж. В іншому випадку, споживання вугілля буде вузьким і не буде можливості застосування вугілля з нашого Львівсько-Волинського басейну».
За словами Ганущина, і представники місцевої влади, і гірники, і представники енергогенерацій повинні об'єднати зусилля та «бити в одну точку». Йдеться про прийняття змін до розпорядження КМУ, яке регулює підходи до експорту. Зміст зводиться до того, аби скасувати дотаційні сертифікати при експорті електроенергії, що дасть змогу зробити ціну на українську електроенергію конкурентною на зовнішніх ринках. За нинішніх умов наша електроенергія виходить дорожчою за європейську, тому охочих купувати її за кордоном немає. Через це теплові електростанції працюють з мінімальним завантаженням, а гірники не мають куди збувати своє вугілля. За словами генерального директора ДП «Львіввугілля», через проблеми зі збутом щодоби запаси палива на складах зростають на 4-4,5 тисячі тонн.
Автор Марія Дяків