Криза в нашій країні є значно глибшою, ніж в інших країнах, тому що Україна ввійшла у неї не підготовленою. "Є старше покоління, яке пам’ятає умови життя СРСР, і молодше покоління, яке добре розуміє умови перехідного етапу. Проте ніхто з нас не жив в умовах конкурентноздатності", - прокоментувала сьогодні, 6 лютого, ZAXID.NET президент Національної академії державного управління при Президентові України почесний голова Наглядової Ради Міжнародного центру перспективних досліджень, Віра Нанівська.
"Зауважте за часів Радянського Союзу в Україні не розроблялися стратегії розвитку. Усе зсилалося з центру, з Москви, і лише потрібно було скрупульозно виконувати", - зазначила В.Нанівська.
За її словами, влада в Україні не вживає заходів, щоб забепечити довгостроковий розвиток країни. "Вони зациклені на наповненні бюджету. Це дає лише можливість вижити, а потрібно було б думати про те, як вийти із кризи сильнішими", - сказала науковець. Вона додала: "Нічого в цьому сенсі не робиться правильно. Потрібно було б зменшувати податковий тягар, зменшувати до мінімуму регулювання бізнесу, сприяти йому. Потрібно створювати умови, за яких людський потенціал, який ми маємо, зміг би реалізуватися. Ми ж спостерігаємо, що усе робиться навпаки. Навантаження на бізнес зросло, панує повсюдна корупція".
В.Нанівська спрогнозувала: "Я думаю, що перед тим, як ми перейдемо до демократичного врядування у виконавчій гілці владі, і ця машина почне працювати по-інакшому, у нас будуть часи ще серйозніші і гірші, ніж є. Якщо подивитися на ситуацію із зайнятістю населення, то можна сказати, що безробіття щойно почалося, і буде зростати".
В.Нанівська резюмувала: "Це - частина нашого переходу до демократії і вільної економіки, і тому криза у нас така".