Без нової ділянки вирішити проблему львівського сміттєзвалища неможливо, - Сех

21:00, 11 липня 2011

Кількість відходів на Львівському міському сміттєзвалищі у с. Великі Грибовичі уже перевищила проектний рівень, повідомив на сесії Львівської обласної ради 11 липня заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Леонід Кравець.

За словами Леоніда Кравця, у травні-червні на сміттєзвалищі тривала планова перевірка Держекоінспекції, яка виявила, що щоденно на сміттєзвалище ввозять 450-650 тонн побутових відходів, а ЛКП «Збиранка» порушує ряд правил зберігання. У своїй доповіді представник Держекоінспекції звернувся до депутатів Львівської обласної ради з проханням зобов’язати Львівську міську раду визначити причини і межі поширення забруднення ґрунтів і підземних вод на сміттєзвалищі та на прилеглій території.

Своєю чергою, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Мирослав Хом’як наголосив на тому, що на полігоні сміттєзвалища немає дозволів щодо ліміту розміщення відходів, а також є питання до станції очистки. За його словами, сформована позиція Державного управління та міністерства екології є такою, що сміттєзвалище має бути закрите, бо завдає шкоди навколишньому середовищу і мешканцям прилеглих територій.

Натомість голова постійної комісії з питань екології Львівської обласної ради Ірина Сех вказала насамперед на те, що чиновники у питанні Львівського міського сміттєзвалища демонструють «злочинну недбалість». «Без вирішення проблеми земельної ділянки (для нового полігону та комплексу – ред.) ми не зможемо вирішити проблему Львівського сміттєзвалища», - наголосила вона у виступі, висловлюючи переконання, що Львівська міська рада має подати визначену ділянку найближчим часом.

Окрім того, Ірина Сех зазначила, що у тому випадку, якщо нарешті щодо сміттєзвалища буде проведена державна екологічна експертиза, то факти будуть «кричущими».

Своєю чергою, заступник міського голови Львова з питань землевпорядкування та інфраструктури Володимир Шевчук у виступі на сесії розповів про те, що нещодавно «Львівська Політехніка» провела екологічне дослідження Львівського міського сміттєзвалища, на яке було виділено 250 тис. грн, і невдовзі має бути проведена державна екологічна експертиза (фінансування – 150 тис. грн).

Посилаючись на рішення виконавчого комітету Львівської міської ради, Володимир Шевчук розповів, що роботи з закриття і рекультивації сміттєзвалища мають бути проведені у період від 3 до 5 років. Водночас він зазначив, що у Львові дуже складно знайти майданчик для нового сміттєзвалища, і вибір великою мірою залежатиме від інвестора і його методів роботи зі сміттям. «Під нього треба буде будувати полігон… Але він буде побудований грамотно», - запевнив представник Львівської міської ради.

За результатами доповідей Львівська обласна рада рекомендувала Львівській міській раді провести державну екологічну експертизу Львівського міського сміттєзвалища, провести екологічний облік і аудит впливу кислих гудронів на прилеглій до сміттєзвалища території до 1 вересня 2011 року і забезпечити фінансування розробки проекту з комплексної рекультивації сміттєзвалища. Натомість Львівській ОДА депутати рекомендували вжити спільних з міською радою заходів щодо визначення земельної ділянки для влаштування нового полігону ТПВ у термін до 1 серпня 2011 року.

Зазначимо, що пропозиція Ірини Сех щодо визнання незадовільною роботи виконавчого апарату Львівської міської ради та Львівської ОДА у цьому питання не отримала достатньої підтримки у депутатському корпусі. Також не набрала достатньої для затвердження кількості голосів пропозиція депутата від ВО «Свобода» Михайла Барбари щодо звернення до прокуратури стосовно притягнення до кримінальної відповідальності винних у ситуації чиновників.