Без російського газу, зате – з європейськими цінностями

10:00, 9 липня 2014

До зими ще далеко, але українцям вже не дає спокою питання:  Чи зможемо ми обійтися без російського газу. Привід для хвилювання є – українських резервів не так вже й багато, комунальні платежі продовжують зростати, зима може бути холодною. Але якщо зробити так, як каже народна мудрість – підготувати сани влітку – зможемо обійтися і без російських «подачок».

А підготовка полягає в утепленні  - головне заблокувати всі шпарини, через які втікає тепло. Заміна старих вікон та дверей на нові, теплоізоляція стелі, підлоги, зовнішніх стін будинку і фундаменту – це необхідні кроки, які допоможуть зекономити на опаленні. А на крайній випадок варто ще й твердопаливний котел встановити – або замість газового, або додатково до нього.

Чесно кажучи, я й не уявляла, що існує стільки способів вберегти будинок від холоду. Про них мені розповіли у Центрі кредитування енергозбереження, що знаходиться у Львові за адресою вул. І.Франка, 32. Це спільна програма Банку «Львів», Львівської обласної держадміністрації та європейського партнера Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), яка дозволяє модернізувати свою оселю та значно знизити енергетичні, – а значить і грошові, – витрати.

У Центрі кредитування енергозбереження мені не тільки порахували практичну вигоду від заміни старих вікон на нові, а й показали їх зразки. Також тут можна отримати консультацію щодо ізоляційних матеріалів, рекуперації та навіть про котли! Я поцікавилася: «А як же гроші – чи вистачить їх на все й одразу?» Виявляється, значну частину відсотків по кредиту відшкодовує  Львівська обласна державна адміністрація. Погодьтеся, така підтримка заохочує до змін – тож я не втрималася, і замовила нові металопластикові вікна.

Тепер зима не така страшна, як  її малюють – адже зайве тепло не втікатиме, а значить можна буде заощадити на опаленні. А ще «народна модернізація» - на рівні окремого житла – це маленький вклад кожного в енергетичну незалежність від «сусіда». І крок у напрямку Європи, де вже давно навчилися економити енергію та берегти ресурси.