Без створення міського БТІ провести інвентаризацію комунального майна Львова не можливо?

14:11, 6 листопада 2007

Для налагодження належного обліку комунального майна територіальної громади міста Львова потрібна передача архіву з обласного Бюро технічної інвентаризації до міського, - заявили сьогодні, 6 листопада, під час круглого столу "Чи ефективне управління та розпорядження власністю територіальної громади Львова: погляд громадськості?" голова постійної комісії комунального майна та власності Львівської міської ради Тарас Коць та начальник управління комунального майна ЛМР Євген Климкович.

Зокрема Т. Коць поінформував: "Сформувалося бачення про потребу проведення інвентаризації комунального майна, з метою налагодження належного його обліку, а відтак і ефективного розпорядження. Для цього потрібно мати реєстр, об’єктів, які є у власності. Він є в обласному БТІ. Депутатський корпус міста звертався в облраду про передачу архіву обласного БТІ у міське БТІ. Однак депутати обласної ради з тих чи інших міркувань проголосували проти цього. Однак ми й далі працюватимемо у цьому напрямку".

Є.Климкович поінформував: "У БТІ є перелік об’єктів, за якими зареєстровано право комунальної власності. В управлінні комунального майна є база об’єктів, які перебувають в цивільно-правових відносинах, і по них ведеться нарахування оренди. Думаю, другий перелік у декілька разів більший, ніж перелік єдиного держреєстру власників майна. Тобто, перша проблема - потреба оформлення права власності на ті об’єкти, що перебувають у цивільно-правових відносинах, є предметом оренди".

Начальник управління додав: "До 1 січня розрахунки по договорах оренди проводилися через відділи житлового господарства райадміністрацій. З 1 січня ці повноваження покладені на управління. Ми взяли їх бази, й упорядковуємо їх. Йдеться про те, щоб інформація в цій базі була достовірна".

Що ж до зведення двох переліків комунального майна в одну базу даних, Є. Климкович прокоментував: "Обласне БТІ має архів, в якому по кожному будинку Львова є розкладка: приватна власність, державна власність, комунальна власність, або об’єкти, де власність не зареєстрована, але можна встановити приналежність. Не маючи цього архіву, провести інвентаризацію ми не можемо. Тому так гостро стоїть питання його передачі в міське БТІ. Тоді ми зможемо реєструвати право власності, де є цивільно-правові відносини".

Є.Климкович додав: "Я є прихильником створення робочої групи, з залученням міських обласних і громадських фахівців, яка за півроку мала б розробити положення про проведення інвентаризації комунального майна територіальної громади міста. Це конструктивний підхід. Поставити зараз завдання управлінню інвентаризувати майно, означатиме доручення з ціллю, через деякий час звільнити керівника управління за невиконання".