Безпека на Великдень: міліція та ДСО переходять у спецрежим, львів’яни вийдуть на патрулювання

20:21, 9 квітня 2015

Львівська міліція разом з службою безпеки переходять у спецрежим на прийдешні свята. Кажуть, береженого Бог береже. Та закликають львів’ян також бути пильними і готовими до будь-яких провокацій. Разом з міліціянтами взяти під охорону місто мають намір і активісти.

Львів’янин Орест патрулює місто ще з ї ночі гніву. Робить це на громадських засадах. На Великдень також вийде на чергування вулицями міста пліч-о-пліч з міліціянтами.

«Коєфіцієнт довіри до міліції доволі низький. Ми якось спільними діями. Працюємо. Як би то не було смішно. Бо ще рік назад ми кидалися палками і каміннями в сторону працівників міліції то зараз ми працюємо. нові люди з»являються. Співпроаця налагоджується», — розповідає активіст «Народної Самооборони» Орест Кулиняк.

Громадські активісти вже другий рік поспіль допомагають пильнувати порядок у місті у пікові періоди. Затримувати вони нікого не мають права. Втім, роботи для них не бракує. 

«Технічно ми облаштували. Минулого року ми робили виїзну машинку, яка непомітна і працювала в ситемі обробки інформації. Того року все набагато краще, бо все це вже стоїть в легкових машинах вже немає ніяких бусів. Вони менш примітні, але більш ефективніші і швидше пересуваються по місту», — ділиться громадський активіст Ігор Зінкевич.

Уся львівська міліція вже перешла на посилений графік несення служби. Правоохоронці обіцяють швидке реагування. Місто розбили на квадрати.

«В неділю біля всіх церков, в яких будуть проводитися богослужіння в загальній кількості в нас буде задіяно до двох з половиною тисяч правоохоронців. Врахуйте те, що планується до 2 мільйонів наших мешканців львівщини приймуть участь в святкових літургіях», — каже начальник управління громадської безпеки ГУМВСУ на Львівщині Андрій Гребенюк.

Готується до «гарячих вихідних» і державна служба охорони. В святкові дні виїздів завжди більшає. Багато львів’ян їдуть з міста і залишають свої квартири. Тож активізовуються «домушники» і шахраї. Тим, чиї квартири не мають сигналізації, охоронці дають поради.

«Також частина сусідів не виїжджають і просити їх щоб приглядали. І ще така річ коли люди виїжджають залишати включеними хоча б нічник чи ще щось. В нічний час воно створює ефект перебування», — пояснює начальник управління державної служби охорони Львівщини Андрій Петрик.

Усі гуртом обіцяють не допустити провокацій і в обливаний понеділок. Єдине дозволене місце для цього вже визначене — площа Ринок. Обливатись деінде — це порушення громадського порядку.