Можливість скасування віз для громадян України з боку Європейського союзу на даний момент залежить від дій української влади. Про це заявив у статті для "Дзеркала тижня" заступник директора Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко.
"Остаточне усунення проблеми віз, необґрунтованих депортацій та інших адміністративних перешкод для громадян України дедалі більшою мірою залежить від дій української влади. На це вказано, зокрема, в оприлюднених у червні Висновках зустрічі Трійки ЄС та України з питань юстиції, свободи та безпеки", - зазначив експерт.
На думку Олександра Сушка, на даний момент в українських політиків відсутнє реальне зацікавлення у прийнятті юридичних норм, необхідних для початку переговорів про безвізовий режим.
"Українські політики, що полюбляють піаритися на захисті прав українців, не виявляють великого інтересу до переліку "домашніх завдань", без виконання яких безвізовий режим для українців не відбудеться у принципі, - зазначив він. - На деяких напрямах тут Україна відстає не лише від Сербії, Македонії, Албанії та інших країн Західних Балкан (де відставання досить істотне), а й від сусідів - Росії та Молдови".
При тому експерт визначив перелік завдань, без виконання яких неможливим є початок плідних переговорів про безвізовий режим між Україною та ЄС. Серед них - запровадження нових закордонних паспортів з біометричними даними, боротьба з нелегальною міграцією, протидія організованій злочинності, торгівлі людьми, контрабанді та іншим видам транскордонної злочинності.
Ще однією передумовою для початку діалогу про безвізовий режим Україна-ЄС є, за інформацією експерта, посилення вимог до набувачів громадянства України відповідно до європейських норм, зокрема, істотне обмеження практики надання громадянства України особам, котрі постійно проживають за межами України.
"Насамперед це стосується жителів Придністровського регіону Республіки Молдова", - зазначив Олександр Сушко.