Бібліотеки мають стати з цвинтарів клубами читання, – Подоляк

16:05, 21 лютого 2013

«Намагаємось будувати діалог з дорослими бібліотеками, щоб вони відновили клуби читання для дорослих людей. В цьому ми бачимо завдання дорослих бібліотек, які нині в кризі і шукають свою ідентичність – щоб бібліотеки переставали бути порожніми цвинтарями, а робилися клубами», – повідомила 21 лютого начальник управління культури Львівської міської ради Ірина Подоляк.

«Традиції читання у Львові не вмерли, вони існують, їм треба допомогти повернутися. Важливо говорити про читання для дітей, але є частина людей, про яких ми не говоримо, ніби вони померли. Це люди старшого віку, які дуже часто є самотніми, не мають можливості комунікувати одні з одними», – пояснила чиновниця.

За її словами, важливим є не лише саме читання, але й те, що відбувається після нього – обговорення.

«Ми почали обговорення вистав у Львові. Вперше воно пройшло в Театрі юного глядача. Це постпрем’єрне обговорення було складним, але здоровим процесом. І там обговорювались не вузькотеатральні спеціальні принципи, але й інтерпретація тексту – і дуже бурхливо. Це може відбуватися і в читацьких клубах», – сказала Ірина Подоляк.

Як інформував ZAXID.NET, 21 лютого у Львові проходить мотиваційна конференція, з якої стартує участь  Львова у програмі ЮНЕСОК «Місто читання». Управління культури Львівської міської ради спільно з Форумом видавців готує відповідну аплікаційну форму на здобуття почесного титулу для Львова – «Місто читання».

Для боротьби за титул «Міста читання»  Львів має подати відповідну аплікаційну форму та відповідати ряду критеріїв, серед яких – якість освітніх програм, наявність літературних і культурних подій в місті, якісна робота бібліотек і книгарень, розвиток нових медіа і літературного туризму.

Конкурентами Львова будуть Краків, Прага, Гайдельберг, Тромсо, Ванкувер. Раніше титул «Місто читання» вже отримали Единбург, Мельбурн, Йова, Дублін, Рейк’явік, Норвіч. «Місто читання» кожні два роки має звітувати перед ЮНЕСКО про діяльність, щоб підтвердити свій статус.

Нагадаємо, директор програм Краківської Студії фестивалів Роберт Пясковскі на конференції щодо старту Львова у програмі ЮНЕСКО «Місто літератури» зазначив, що сучасна українська література модна в Польщі: «Близько 20 письменників з України мають змогу приїжджати в Краків, долучатися до суспільного, літературного життя. Можливо тому українська література така модна в Польщі та Кракові зокрема».