Білі сходи, червоний килим, Лазурний берег

13 травня у Каннах відкривається кінофестиваль

01:05, 13 травня 2015

Сьогодні, 13 травня, розпочинається 68-й Каннський кінофестиваль. Місто готується до нього із усвідомленням принад не лише мистецьких, а й економічних. До процесу підготовки долучилися й ті, хто, на перший погляд, не має жодного стосунку до кіно.

Наприклад, хімчистки. Якщо хімчистка, розташована у центральній частині  міста, приймає щодня в середньому 30 речей, то під час фестивалю – приблизно 600. Основна частина замовлень – смокінги та вечірні сукні, які беруть напрокат, аби піднятися червоними сходами під час вечірніх переглядів.

Проте щодо кольору сходів цього року існують великі сумніви. Річ у тім, що цього року палац перемалювали в білий колір. До речі, для 1200 квадратних метрів стін фестивального палацу  знадобилося 4000 літрів фарби.

Білим є тло офіційного фестивального постера. Його розмір 11x24 м, а важить він 150 кг. Для того, щоб прикріпити його до фасаду знадобилося 12 робітників. 

Білими є і сходи, і квіти, які мають прикрасити палац. Тож найсміливіші відвідувачі фестивалю припустили, що організатори можуть наважитись замінити традиційний червоний килим на білий.

Щодо квітів, то кожен флорист має підготувати 10 тис. квітів, або 20 тис. букетів. Цього року перевагу надавали білим квітам, переважно півоніям.

Яким же буде колір  килима, можна буде побачити вже завтра вранці. Проте, незалежно від того головним залишиться кіно.

Тож напередодні фестивалю пропонуємо 10 фільмів фестивалю, без яких кіномани ніяк не зможуть обійтись. Хоча запхати те, чим приваблюють Канни у десятку є справою безнадійною. А про рейтинги взагалі не йдеться.

«Макбет»

Цю знамениту п'єсу Шекспіра екранізували багато разів. Її переносили на екран Орсон Веллс та Роман Поланскі, її робили сучасною, переносили в Чикаго часів гангстерських воєн, робили з неї мультик тощо. Австралієць Джастін Курцель вирішив основний акцент зробити на акторах. Макбета зіграє Майкл Фассбендер, леді Макбет – Маріон Котіяр. Курцель набрав масовку в рідній для шекспірівського героя Шотландії та вирішив почекати, поки в артистів виростуть справжні бороди.

«Лобстер»

Свого часу у програмі «Особливий погляд» грек Йоргас Лантімос вразив фільмом «Ікло», який став для багатьох неймовірно сильним кінематографічним враженням. Саме тому його англомовний «Лобстер» обіцяє багато несподіванок. Зіграють у фільмі Колін Фаррел, Рейчел Вайс та Леа Сейду.

«Голосніше, ніж бомби»

Йоахім Трієр є набагато менш відомим, ніж його далекий родич Ларс, що приліпив до свого прізвища фальшивий префікс фон. «Голосніше, ніж бомби» - англомовний дебют данського режисера. Приваблює акторський склад: Ізабель Юппер, Джессі Айзенберг, Гебріел Бірн. Чоловік і дорослі діти військового фотографа (Юппер) розслідують таємницю з минулого покійної.

«Казка казок»

Судячи з усього, саме ця стрічка може отримати титул найдивнішої картини фестивалю. Маттео Гарроне зняв фантасмагорію за мотивами страшних казок ХVII століття. Усі ці жахіття пракрасять Сельма Хаєк та Венсан Кассель.

«Молодість»

Другий італійський завсідник каннського конкурсу, автор знаменитої «Великої краси», привіз на Лазурний берег картину про вікову кризу в мистецтві. Майкл Кейн грає диригента-пенсіонера, який намагається пристосуватися до нової реальності.

«Море дерев»

Володар «Золотої пальмової гілки» Гас Ван Сент розповість історію розчарованого у житті волоцюги, який добирається до японського «лісу самогубців», щоб там вкоротити собі віку. У головній ролі – Метью Макгонахі.

«Цвинтар світла»

Cвого часу Апічатпонг Вірасетакун став сенсацією Каннського кінофестивалю, отримавши «Золоту пальмову гілку» за картину «Дядечко Бунмі, який пам’ятає свої минулі життя». Тепер його нова картина опинилась в другій за значенням програмі - «Особливий погляд». До речі, цього року вона приваблює не менше основного конкурсу. Окрім ні на кого не схожого Вірасетакуна, тут ще і такі метри авторського кіно як Бріянте Мендоса, Корнеліу Порумбоу, Наомі Кавасе тощо.

«Ірраціональна людина»

Що цікавого у новому фільмі Вуді Аллена? Загалом достатньо і того, щоб це був новий фільм Вуді Аллена. Проте тут є ще багато цікавого. Наприклад, наявність Хоакіна Фенікса, який обіцяв більше не зніматись. Як завжди Аллен покаже свій фільм поза конкурсом.

«Тисяча і одна ніч»

Невідомо, чи найкращий, але точно найдовший фільм покажуть під час «Двотижневика режисерів». Його зняв португалець Мігель Гомеш. Шестигодинна картина в трьох розділах переносить історії  «Тисячі і однієї ночі» у сучасну Португалію. При цьому Гомеш змішує казки Шехерезади із сюжетами новин.

«Емі»

Ще до свого виходу документальне кіно британського режисера Азіфа Кападії опинилось у центрі скандалу. Родина співачки Емі Вайнгауз, якій присвячений фільм, протестувала проти нього.