Білоруська опозиційна організація «Молодий Фронт» оголосила про початок громадської кампанії «Стоп Імперія». ЇЇ мета – «очистити вулиці білоруських міст від засилля так званих георгіївських стрічок і російських прапорів».
Про це у понеділок, 22 вересня, повідомляється на сторінці «Молодого Фронту» у Facebook.
За словами співголови «Молодого Фронту» Дмитра Дашкевіча, «останнім часом ми все більше і більше стикаємося з випадками, коли на вулицях різних міст Білорусі з’являються георгіївські стрічки та прапорці Російської Федерації».
«Чому в незалежній країні якісь сили масово нав'язують населенню прапори іншої держави?» - обурюється білоруський активіст.
На його думку, ці факти можуть свідчити про спроби деяких політичних сил заявити, що Білорусь – це тільки умовно незалежна держава, а за фактом входить в протекторат так званого «русского міра».
«Тоді масова роздача російських прапорців стає зрозумілою – таким чином люди візуально позначають простір «русского мира» і, відповідно, Російської Федерації. І навіть ті ж георгіївські стрічки, які буквально пару років тому можна було сприймати навіть позитивно чи хоча б нейтрально, сьогодні разом з російськими прапорцями сприймаються як претензія на незалежність інших держав і асоціюються з російським терором на сході України», - написав Давкевіч.
У зв'язку з цим представники «Молодого Фронту» вирішили спробувати очистити свою країну від засилля російської пропаганди.
Перш за все звертатимуть увагу на водіїв, тому що символіки Російської імперії там найбільше.
«Нагадаємо, що у нас є для цього юридичні важелі: згідно правилами дорожнього руху Білорусі на лобовому склі автомобіля заборонено розміщення будь-яких предметів, наклейок, атрибутики».
У зв'язку з цим білоруські опозиціонери закликають своїх співгромадян «писати звернення до Мінської Державтоінспекції з вимогою від ДАІ Білорусі прибрати російську агітацію з лобового скла автомобілів».
Також активісти закликали усіх небайдужих фотографувати або записувати номери автомобілів і відправляти інформацію на спеціальну сторінку організації в Facebook або самостійно писати звернення на адресу Мінської ДАІ.