ХХ Форум видавців у Львові відвідає білоруський поет Сергій Прилуцький (Сяргей Прылуцкі), відомий у літературних колах як Сірошка Пістончык, автор численних збірок віршів і коротких історій, серед яких найвідоміші – «Дзевяностые forever» (2008), цикл іронічних історій «Пра сабачку Сірожу», «Йопыты двух маладых нелюдзяў» (2009, у співавторстві з Уласікам Смаркачом).
Як повідомили в прес-службі ГО «Форум видавців», Сергій Прилуцький перекладає з української, російської, польської та англійської мов. Його вірші також перекладені кількома європейськими мовами. Прилуцький вважає можливості білоруської поезії невичерпними і не розуміє поетів, які відмовляються від класичної форми.
«Звичайно, простіше – випити пива, а потім сісти, лівою ногою записати плин свідомості і назвати це віршем. Поезія – це ж не завжди якийсь прикол і забавка. Вона не повинна бути легкою. Я не критикую верлібр, але справа у тому, що варто долати власні стилістичні та жанрові кордони, не зациклюватися на досить попсовій фразі «рима померла».
«Література – це такий живий організм, який постійно озирається на те, що відбувається навколо, переосмислює те, що було, і те, що відбувається. Безумовно, підключаючи сюди уяву і купу якихось темних речей, які не завжди усвідомлюєш…», – зауважує поет.
Сергій Прилуцький народився у Бересті. По закінченні історичного факультету Берестейського державного університету почав працювати на заводі «Брестгазоаппарат», але довго там не затримався. Специфіка роботи, як потім зізнався, його дуже напружувала, тому звільнився за першої можливості. З 2008 р. живе у Києві. Тут він знайшов те, чого йому так не вистачало у рідній Білорусі – хаотичність і динаміку життя у всіх його проявах.
Прилуцький – триразовий фіналіст конкурсу молодих літераторів, організованого Білоруським ПЕН-Центром, а також цьогорічний стипендіат «Gaude Polonia».
Нагадаємо, ХХ Форум видавців триватиме 10-15 вересня. Почесним гостем літфесту стане Польща.
Додамо, що цього року на Форум видавців до Львова приїде режисер, сценарист і письменник Кшиштоф Зануссі, американо-французька поетеса палестинського походження Наталі Хендл, письменниця з Білорусі Наталка Бабіна, польський журналіст, письменник, засновник та редактор «Газети Виборчої» Адам Міхнік та каталонський поет, драматург, есеїст, перекладач і декламатор Енрік Казасес.