До 1 квітня кандидатами у співзасновники «Азійського банку інфраструктурних інвестицій» (АБІІ) вже стала 31 країна. Про це повідомляє російська ТАСС.
Заявки ще 20 країн будуть розглянуті до 15 квітня. Серед потенційних кандидатів фігурують Франція, Італія, Австрія, Південна Корея, Нідерланди, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія, Росія, Туреччина, Австралія, Бразилія, Грузія, Іспанія, Єгипет, Киргизія, Ісландія, Португалія та Ізраїль.
Також стати співзасновником АБІІ висловив бажання і Тайвань. Офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньин заявив, що членство Тайваню в банку буде розглядатися тільки в контексті формули «одна країна - дві системи», та цим питанням уповноважена займатися канцелярія Держради КНР у справах Тайваню.
Статутний капітал АБІІ складе $100 млрд, а початковий акціонерний капітал - $50 млрд. Штаб-квартира банку імовірно буде розміщена в Пекіні.
Пекін оголосив про плани створення банку для фінансування інфраструктурних проектів ще в 2013 році і запропонував багатьом країнам приєднатися до нього. Спочатку інтерес до цього проекту виявили деякі європейські держави, а також Австралія, Японія і Південна Корея, але за рекомендацією США жодна з цих країн тоді не приєдналася до банку.
Однак у середині березня 2015 про намір приєднатися до банку оголосили Великобританія, яка першою із західних країн зробила цей крок, потім аналогічні кроки зробили Німеччина, Франція та Італія, а за ними Швейцарія, Південна Корея, Австралія та ряд інших країн, пише Financial Times.
Цього тижня міністр фінансів США Джек Лью заявив, що Вашингтон все ще стурбований стандартами AIIБ, але зазначив, що «існує потреба у підтримці інфраструктурних проектів, як в нових так і в існуючих установах». Він додав, що США будуть готові працювати з AIIБ через існуючі фінансові установи, такі як Азійський банк розвитку і Світовий банк.
Аналітики називають Азіатський банк інфраструктурних інвестицій потенційним конкурентом МВФ, Світового банку та Азійського банку розвитку, де значний вплив мають США.