Більше 700 тисяч випускників вузів поповнять лави безробітних

16:42, 25 березня 2009

Більше 700 тисяч випускників вузів в червні-липні поточного року поповнять "армію безробітних", із них 549 700 випускників отримають вищу освіту за державним замовленням, - повідомив ZAXID.NET координатор громадської ініціативи „Студентський захист” Андрій Черних.

"Економічна криза лише загострила проблему працевлаштування випускників вузів і в черговий раз довела, що Уряд не має системного підходу до вирішення цієї найактуальнішої проблеми для більшості молодих громадян", - підкреслює Андрій Черних.

"Працевлаштуватися в умовах кризи, в тому числі і по спеціальності практично неможливо. З цією кризою, коли кожного дня скорочуються робочі місця, людині з досвідом доводиться нелегко, а про новачків взагалі мови нема. В університетах впевнені у своєму майбутньому лише ті, хто піде працювати до родичів або за протекцією. Тому, навіть після отримання першої вищої освіти багато майбутніх цьогорічних студентів-випускників думають перекваліфікуватися, але ж і це коштує грошей. Додаткові курси обійдуться від 1,5 до 4 тисяч гривень. І в такому випадку напрошується логічне запитання - п'ять років учився, платив гроші, а зараз починати все спочатку?", - підкреслює Андрій Черних.

Слід зазначити, що в Україні існує орієнтовно 920 вищих навчальних закладів: 350 університетів і академій, 236 із яких - державної та комунальної форм власності, а також 570 технікумів і коледжів.

"В минулому році в Україні було зареєстровано 931642 випускники вузів. З них лише 19,5% отримали направлення на роботу за допомогою навчальних закладів. Іншими словами, 181553 особи мали на руках після закінченні вузу документ про працевлаштування. Але якщо спиратися на реальні випадки, коли студенти несуть у деканат фіктивні довідки, щоб отримати диплом, то кількість тих, хто реально знайшов роботу за допомогою навчальних закладів-набагато менша", - зазначає Андрій Черних.