66,2 % опитаних мешканців Львова високо оцінюють умови, створені для проведення дозвілля у рідному місті.
Такими є результати соціального моніторингу «Якість життя у Львові», проведеного Інститутом міста в межах проекту «Мистецтво врядування: звітність, відповідальність, прозорість».
Відкинувши робочий час (43%), хатні обов’язки (43%), у львів’ян в середньому залишається 26% вільного часу (від усього часу протягом тижня, не враховуючи час, затрачений на сон).
53,2% львів’ян задоволені тим, як вони проводять дозвілля. Також мешканці міста (66,2%) високо оцінюють умови, створені для проведення дозвілля в рідному місті, однак більшість надає суттєву перевагу «домашнім» способам проведення відпочинку. Це, зокрема, перегляд телепередач, перегляд фільмів вдома, читання друкованої преси. При цьому, задоволеність можливостями для проведення дозвілля у Львові не пов’язана з рівнем заробітку львів’ян.
70% львів’ян задоволені кількістю закладів для проведення дозвілля у місті. Хоча б раз на місяць і частіше львів’яни відвідують торгово-розважальні центри (38,3%), кінотеатри (19,7%), концерти (16,5%).
У Львові займається спортом кожен п’ятий мешканець, водночас умовами для занять спортом задоволені 34,8%. Зокрема, 46% львів’ян задоволені приватними спортзалами, а 22,1% – державними спортзалами та відкритими майданчиками.
Найпоширенішим видом спорту серед львів’ян є футбол (29%). Також 23,1% мешканців займаються плаванням, 22,3% — бігом.
Щодо пропозицій покращення сфери дозвілля у Львові, львів’яни пропонують зробити нижчими ціни на квитки у кінотеатри та на заняття спортом, покращити стан вже наявних стадіонів (при школах і по місту загалом) та спортивних майданчиків і створити нові, а також розширити «активно-розважальну» інфраструктуру: створити бігові доріжки у парках, розширити веломережу.
Дослідження проводилося методом опитування «обличчя–до–обличчя». Вибіркова сукупність дослідження становить 2400 мешканців з усіх 6 адміністративних районів Львова. Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 2 % для показників близьких до 50 %, — 1,7 % для показників близьких до 25 % або 75 %, — 1,2 % для показників близьких до 10 % або 90 %, — 0,9 % для показників близьких до 5% або 95 %, — 0,4 % для показників близьких до 1 % або 99 %.