Від 30 до 50% керівного складу управлінь поліції було звільнено за результатами атестації у Житомирській, Вінницькій, Черкаській, Харківській та Полтавській областях. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ України, керівник однієї із комісій Володимир Філенко, повідомила Українська служба ВВС.
За його словами, більш ніж 20% керівників рекомендували пройти перевірку на поліграфі.
У той же час, зазначив радник міністра, значна частина написала рапорти, побоюючись, що не пройдуть переатесцію.
Філенко зауважив, що після цього відсоток звільнених може зрости.
«На мою думку, відсоток тих, хто звільняється за власним бажанням, або за рішенням комісії, або ж понижується у посаді – дуже високий. Дехто хотів би звільнити усіх, хто працював раніше у міліції, проте ми не можемо собі дозволити цього, бо маємо керуватися не емоціями, а професійними якостями претендентів», – сказав він.
«Реформа поліції атестацією не закінчиться. Це важливий, але далеко не останній крок. Під час атестації ми даємо людям шанс, час на виправлення, час на роботу у нових умовах. Паралельно ми готуватимемо та навчатимемо нові кадри», – додав Філенко.
Нагадаємо, у понеділок, 6 червня, представники трьох громадських організацій «Автомайдан», «Народний тил» та Combat-UA заявили про вихід з комісій, які займаються переатестацією працівників МВС, оскільки вважають цей процес неефективним, перетворюється на показуху. На їх думку, кількість звільнених унаслідок переатестації працівників МВС не перевищує 10%.