Більше третини українців все ще шкодують про розпад СРСР, - соцопитування

09:38, 6 жовтня 2016

Більше третини (35%) опитаних шкодують про розпад у 1991 році Радянського Союзу, водночас половина – ні, а 15% - не визначилися. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у вересні 2016 року.

Як зазначається, динаміка свідчить про те, що цього року кількість опитаних, які шкодують про розпад СРСР незначно збільшилась у порівнянні з результатами 2014 та 2015 років, 35% цього річ у порівнянні з 33% у 2014 та 31% у 2015 роках.

На Півдні, Сході та Центрі країни шкодують про розпад СРСР близько 40% респондентів, тоді як на Заході – вдвічі менше (18%).

Найбільше ностальгують за СРСР респонденти, які готові сьогодні підтримати на президентських виборах Юрія Бойка (68%), Вадима Рабіновича (52%) та Надії Савченко (44%). Також ностальгують за СРСР близько третини прихильників Юлії Тимошенко та Олега Ляшка, та чверть прихильників Анатолія Гриценка та Петра Порошенка. Водночас, найменше шкодують за СРСР прихильники Андрія Садового (9%) та Олега Тягнибока (8%), передусім, через те, що їх базовий електорат це мешканці Заходу країни.

Інфографіка: Соціологічна група «Рейтинг»

Чим старші респонденти та чим нижчий рівень освіти та доходів, тим більше вони шкодують за СРСР. Ностальгують за СРСР відносно більше жінки. Серед непрацюючих респондентів жалкують про розпад СРСР 42%, тоді як серед працюючих – тільки 28%.

Найбільше ностальгують за СРСР респонденти, які вважають, що російська мова повинна стати державною (58%) або офіційною в окремих регіонах (44%).

Аналогічно серед прихильників вступу України до Митного союзу більшість (71%) ностальгують за СРСР, тоді як більшість (понад 70%) респондентів, які підтримують вступ України до ЄС та НАТО не шкодують про розпад Радянського Союзу.

У дослідженні використовувалися дані опитування населення України від 18 років і старших. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Всього опитали 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження склала не більше 2,2%.