Більшість незалежних мажоритарників стануть в Раді регіоналами

11:35, 2 листопада 2012

Більшість з 44 безпартійних у Верховній Раді сьомого скликання перетворяться в регіоналів. Про це повідомляє газета "Сегодня", підраховуючи кількість людей у фракціях майбутньої Ради.

На кінець вчорашнього дня Партія Регіонів отримувала 187 мандатів (73 за списками, 114 за мажоритаркою), "Батьківщина" - 104 (62+42), УДАР - 40 (34+6), "Свобода" - 37 (25+12), КПУ - 31 (31+0). Тобто у партій влади - 218 мандатів, у партій опозиції - 181. Ці цифри вже суттєво змінюватися не будуть: влада може втратити ще максимум один мандат, а опозиція - отримати ще максимум три.

Видання робить висновок, що долю більшості вирішать незалежні мажоритарники. Теоретично всі вони разом, приєднавшись до опозиції, можуть дати їй більшість, але в це ніхто не вірить. Навпаки, у Партії Регіонів впевнені, що більшість "незалежних" приєднається до них, і регіонали отримають фракцію, яка самостійно буде мати 226 голосів.

Безумовно, майбутніх регіоналів серед поки ще позафракційних буде найбільше. За деякими з них вже зараз немає сумнівів: наприклад, самовисуванець по 18 округу (Вінницька область) Григорій Калетник - член нинішньої фракції ПР, а переможниця на сусідньому 16 окрузі - його племінниця Оксана Калетник.

На округах 193 (Хмельницька область) і 195 (Черкаська) переможці - Володимир Мельниченко і Володимир Зубик - члени ПР.

Або переможець по 142 округу (Одеська область) Антон Кіссе - він і зараз депутат облради від ПР, а самовисуванцем був, оскільки бився на окрузі з офіційним кандидатом від ПР, нардепом Ігорем Плохим.

Більше членів ПР серед "незалежних" переможців немає. Але видання переконане - є такі, у яких іншого вибору немає. Наприклад, Віктор Жеребнюк (№14, Вінницька область) - голова однієї з райадміністрацій Києва, призначений на свою посаду головою КМДА Олександром Поповим. Або начальник департаменту транспортної міліції МВС Віктор Развадовський, який переміг в Житомирській області.

 Є і ще один резерв регіоналів - четверо бізнесменів, які пройшли за округами у південних та східних областях. Вони, звичайно, перемогли кандидатів від ПР, але, оскільки їх бізнес знаходиться у базових регіонах ПР альтернативи у них все одно немає. Але вона їм і не потрібна. Не потрібна альтернатива і чоловікові Галини Гереги, що програла у Києві - якщо її чекали у фракції ПР, то там точно вже буде Олександр Герега, який переміг у Хмельницькій області.

Таким чином до 187 регіоналів фактичних можна додати мінімум 15 регіоналів формальних. Але є ще півтора десятка бізнесменів, у яких є вибір - йти до регіоналів або в одну з нових фракцій. Більшість з них все-таки вибере ПР. Тому, хоча прогнози регіоналів про фракцію з понад 225 осіб надто оптимістичні, але 215 у них все-таки буде. З КПУ - це більшість.

Нагадаємо, 28 жовтня Україні відбулися вибори до Верховної Ради. Цьогоріч вибори відбулися за змішаною системою: половину депутатського корпусу сформують політичні партії за списками, а другу половину – кандидати-мажоритарники в одномандатних округах.