Парламентська більшість продемонструвала опозиції, що має рішення проблеми блокування парламентської трибуни, вважає політолог Володимир Фесенко.
«На мій погляд, парламентська більшість продемонструвала опозиції: «на ваш лом в нас є свій прийом». Вони таким чином показали, що можуть вирішити цю проблему в інший спосіб», - зазначив Володимир Фесенко у коментарі для ZAXID.NET, коментуючи парламентські події 4 квітня.
Водночас він висловив переконання, що ці події не варто характеризувати, як «путч».
«Йдеться про якісно нову фазу парламентської кризи. Але немає підстав казати, що це – якийсь там парламентський заколот, ГКЧП і так далі», - зазначив політолог, вказуючи на те, що, відповідно до регламенту, засідання Ради можна проводити і в іншому приміщенні, а не лише у сесійній залі на вул. Грушевського, тому формально грубого порушення регламенту не було.
На сьогодні, за словами Володимира Фесенка, варто розглядати два основні можливі сценарії розвитку подій. Згідно з першим, більшість повернеться до будівлі Верховної Ради на вул. Грушевського, і тоді робота парламенту певний час триватиме в нормальному режимі.
«Або ж криза продовжиться. Але якщо депутати і далі будуть продовжувати працювати в двох різних місцях, то є лише питанням часу, коли цю Верховну Раду розпустять», - зазначив політолог.
Нагадаємо, 4 квітня 2013 року депутати Верховної Ради засідають паралельно в двох різних місцях. Одне засідання веде спікер Володимир Рибак, інше – віце-спікер Руслан Кошулинський.
На засіданні Ради Рибак оголосив про вихід зі складу ВО «Батьківщина» чотирьох нардепів. Згодом лідер опозиції заперечив вихід трьох депутатів із фракції «Батьківщина», однак самі депутати невдовзі підтвердили свій вихід з фракції.
Сам депутат Верховної Ради України Олег Канівець пояснив свій вихід із фракції ВО «Батьківщина» цькуванням. У коментарі для ZAXID.NETвін також пояснив, що не складатиме депутатський мандат – хоча у своїй передвиборчій програмі присягав це зробити в разі свого виходу із фракції «Батьківщини».