Більше половини (58%) представників малого та середнього бізнесу (МСБ) в Україні вважають державу перешкодою і обмеженням для своєї діяльності. Відповідні дані наведені у новому аналітичному звіті USAID, пише DT.ua.
Як зазначається, нещодавно організація USAID представила звіт «Щорічна оцінка ділового клімату», в якому увагу приділила малому і середньому бізнесу. Згідно з наведеними даними, членами різноманітних бізнес-асоціацій в Україні є лише 15% представників МСБ. При цьому, половина тих, хто до асоціацій не вступив, не бачать в цьому необхідності.
Також повідомляється, що МСБ не має лояльності до держави: 58% його представників вважають державу перешкодою та обмеженням, а 28 - ворогом. Тільки 14% вбачають у державі свого партнера.
Дані агентства також свідчать, що незважаючи на проблеми Індекс ділової активності у короткотривалій перспективі за минулий рік покращився. Головною проблемою для бізнесу в 2016 році став недостатній попит з боку кінцевих споживачів і бізнес-партнерів. «Відсутність попиту є для МСБ значно більшою проблемою, ніж податкові ставки, складнощі адміністрування й політична нестабільність. Саме відсутність попиту й низька купівельна спроможність населення - основна причина, чому половина опитаних МСП не планує розширювати діяльність бізнесу протягом наступних двох років», - пише у своїй статті для DT.ua Юлія Самаєва.
Наступними за важливістю, як вказує автор, є перешкоди, які стосуються оподаткування. Високі ставки податків перешкоджають росту 35% опитаних, що на 4% вище, порівняно з рівнем 2015 року.
Підприємці також назвали серед важливих проблем ведення бізнесу в Україні обтяжливість податкового адміністрування та бухобліку, а також складнощі у регуляторному середовищі.
Загалом звіт свідчить про втому бізнесу від постійних змін. З одного боку, кожен четвертий підприємець назвав часту зміну законодавства перешкодою для розвитку, з іншого — понад половина опитаних серед очікуваних реформ хочуть бачити трирічний мораторій на зміну законів, які стосуються ведення господарської діяльності. Якщо підприємець уже чекає не так змін, як їх припинення, це свідчить багато про що, зокрема й про якість пропонованих бізнесу трансформацій.