Більшість прикарпатців схвалює ідею вступу України до НАТО, - голова облради

10:36, 10 липня 2009

9 липня в Івано-Франківську відбувся інформаційно-навчальний семінар з питань євроатлантичної інтеграції України для представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Відкриваючи семінар, на якому обговорювали прагнення нашої держави стати повноправним членом НАТО, голова обласної ради Ігор Олійник відзначив, що більшість прикарпатців схвально ставиться до ідеї вступу України до Північноатлантичного альянсу. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

Також він зазначив, що сьогодні потрібно з усією відповідальністю ставитись до питання, як вберегти незалежність України, здобуту наприкінці ХХ сторіччя: „Ми проводимо семінар, щоб роз’яснити нашим людям, що таке НАТО і що робить НАТО для того, щоб країни, які є його членами, зберігали свою незалежність. Ця тема є сьогодні актуальною, адже зовнішньополітичні виклики, які постають перед нами, показують, що держави поза Альянсом є дуже вразливими”.

Учасники семінару переглянули фільм „НАТО - міфи та реальність”, провели низку дискусій на теми інтеграції України до НАТО.

Облдержадміністрацією у співпраці з організаціями громадянського суспільства, науковцями та освітянськими закладами систематично проводяться інформаційні заходи, що дають змогу створювати сприятливе інформаційне середовище, необхідне для підвищення рівня поінформованості громадськості області про функціонування системи безпеки в Європі, гарантії та обов'язки, які надає членство в НАТО, результати приєднання до НАТО для безпеки, зростання економіки і соціальної сфери країни.

В Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору країни - члени НАТО підтвердили свою підтримку суверенітету та незалежності України, її територіальної цілісності, демократичного розвитку, економічного процвітання та статусу без'ядерної держави, а також принципу недоторканності кордонів. Ці чинники є ключовими для стабільності та безпеки у Центральній та Східній Європі та на континенті в цілому.

Прийняття Хартії ознаменувало перехід відносин України з Альянсом на якісно новий рівень співробітництва, відкрило нові можливості для ведення двостороннього політичного діалогу з широкого кола питань європейської та регіональної безпеки, національної безпеки України.

Багаторічний досвід співпраці України з НАТО переконливо демонструє практичну корисність та цінність розвитку відносин з Альянсом. Поглиблення партнерських стосунків, реалізація положень політики євроатлантичної інтеграції згідно з національним законодавством, інтенсифікація двосторонніх контактів та розширення кола питань практичного співробітництва з НАТО у повній мірі відповідають національним інтересам України.