Біля адмінкордону з окупованим Кримом російські війська розгорнулися в бойові порядки

Україна посилила військову присутність поблизу окупованого Росією півострова

20:25, 11 серпня 2016

Російські окупаційні війська на кордоні з анексованим Кримом розгорнулися в бойові порядки і готуються до провокацій, повідомив речник Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) Владислав Селезньов.

«Збройні сили Російської Федерації здійснюють демонстративно провокаційні дії на Півдні тимчасово окупованого Криму. У чому це виражається? Сьогодні в період з 11 до 14 на Джанкойському напрямку в двох кілометрах від лінії адміністративного кордону механізована рота на 8-ми БМП розгорнулася в бойові порядки, почала окопуватись і проводити інженерні заходи. Після цього, о 14:00 вони згорнулись і поїхали назад. У той же час на Армянському напрямку в районі КПП “Каланчак” механізована рота до 100 військовослужбовців на п’яти КАМАЗах прибула і також розгорнулася в бойові порядки і почала проводити інженерні заходи – копати окопи. З 14:15 на Джанкойському напрямку прибула друга рота на автотранспорті і також розгортається в бойові порядки і проводить інженерні заходи», – повідомив він в четвер, 11 серпня, агентству InfoResist.

Також речник Генштабу ЗСУ додав, що буквально нещодавно з’явилася інформація, що на Армянському напрямку з’явилась установка «БМ-21 Град».

В коментарі «Інтерфакс-Україна» Селезньов розповів, що українські військові на кордоні з окупованим Кримом виконують завдання з протидії зміцненню збройними силами Росії своїх позицій.

«Існує чітке розуміння: є дія - є протидія. І цю протидію, причому ефективну, ми реалізовуємо», – сказав він.

При цьому Селезньов не повідомив деталей дій підрозділів ЗСУ, наголошуючи на секретності цієї інформації.

Речник Генштабу ЗСУ наголосив, що підрозділи ЗС РФ зміцнюють свої позиції на адмінкордоні з окупованим Кримом демонстративно. «Вони нас реально провокують. Ці дії - дуже демонстративні й показові. Наприклад, на Армянському напрямку в районі н.п. Каланчак Херсонської області, відстань від лінії розмежування й адмінкордону до того місця, де працюють російські бійці, становить 500 м, максимум 1000 м», – розповів представник Генштабу.

Ситуація в Криму загострилася після того, як російська ФСБ заявила 10 серпня про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.

Після цього президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.

Президент України назвав ці звинувачення безпідставними і цинічними, адже Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.

Міністерство оборони України, Головне управління розвідки Міноборони, РНБО України спростували заяви ФСБ РФ. Зокрема, речник Генштабу Міноборони України назвав заяву ФСБ «провокацією», припустивши, що ця заява може бути складовою «антитерористичних навчань», які ФСБ проводить  в окупованому Криму.

Разом із цим, Нацполіція почала розслідувати зникнення Євгена Панова, мешканця Енергодара Запорізької області, учасника АТО, якого ФСБ РФ назвала затриманим в Криму керівником «українських диверсантів». Іншого затриманого звати Андрій Захтей, однак його національність Росія не повідомила.

У четвер, 11 серпня, президент України Петро Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС. Він, зокрема, зобов’язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.