На межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, поблизу підніжжя Говерли, освятили військовий некрополь та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у Першій світовій війні. Освячення 41 іменної та 3-х братських могил під прапорами Австрії, Німеччини, Угорщини, України та Росії провели Високопреосвященніший Августин архієпископ Львівський і Галицький та декан Римсько-Католицької церкви отець Казимир Галімурка. До братської могили російських солдат депутат Держдуми РФ Анатолій Лісіцин поклав вінок від Генконсульства Росії у Львові.
Як повідомляє кореспондент ZAXID.NET , впорядкування військового некрополя провели волонтери зі Львова, Києва, Сум, Ужгорода, Тули та Москви. Волонтери працювали з 22 до 28 серпня.
«Ми жили в наметовому таборі. Щодня, після зарядки та сніданку майже 40 хвилин піднімалися до території поховань і працювали там до пізнього вечора, інколи доводилось з собою брати освітлення. Військовий некрополь був дуже запущеним, іменні могили австрійських та німецьких солдат поросли мохом, а поховання російських військових навіть не були помітними поміж дерев та чагарників», - зазначив Володимир Латишев з організації «Юні розвідники Сумщини».
Як зауважив керівник Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов, гуманітарну акцію «Пам’ятати. Відродити. Зберегти» суттєво підтримав благодійний Фонд Анатолія Лісіцина за однієї умови – депутат Держдуми РФ побажав особисто взяти участь у впорядкуванні могил російських героїв у Карпатах.
«Наближається 2014 рік – 100 років від початку Першої світової війни, а на території Європи дуже багато закинутих і забутих могил того часу. Переконаний, що справою честі є для наших двох молодих держав встановити добру пам’ять тих воїнів, які були вірними присязі, честі і обов’язку», - запевнив Анатолій Лісіцин. За його словами, депутат вже звернувся до Президента Росії з проханням прийняти відповідну програму на державному рівні і максимально впорядкувати всі захоронення і місця боїв Першої світової війни до 100-річчя від її початку.
Для впорядкування військового некрополю поблизу Говерли, Фонд Анатолія Лісіцина видів 5 тисяч доларів. За ці кошти було закуплено необхідний інвентар для роботи волонтерів та забезпечено їх продуктами харчування.
Наразі в Івано-Франківській області відомо про 20 місць захоронення військових, загинувших у роки Першої та Другої світових війн. Також в області діє відповідна програма щодо впорядкування могил полеглих солдат.