Біля Львова планують облаштувати парк на зразок «Діснейленду»

08:55, 23 липня 2013

Поруч зі стадіоном «Арена-Львів» планують облаштувати парк розваг на зразок «Діснейленду» на площі 10 га, повідомила 17 липня під час чат-конференції у ZAXID.NET голова Сихівської районної адміністрації Ірина Маруняк. Пропонуємо вашій увазі третю, завершальну частину чат-конференції з Іриною Маруняк.

Повний запис відео

 

- Є кілька запитань щодо транспорту. Зокрема, запитують про вашу позицію щодо розвитку тролейбусного руху на Сихів. Наприклад, читач вказує на те, що давно назріла потреба відновлення тролейбусного маршруту №1 через Новий Львів.

- На Сихові проживає дуже багато людей, близько 153 тис. мешканців. Для того, щоб зі Сихівського району доїхати до певних точок Львова, де багато людей працює, зранку потрібна велика кількість транспорту. Є гостра проблема облаштування трамвая на Сихів, про що я вже говорила. Кошти на це передбачив ЄБРР, він виділив близько 11 млн грн. Зараз вже проведено тендер і визначений переможець торгів на облаштування цього транспорту.

Стосовно того, чи потрібен тролейбус – потрібен. Я мала розмову з керівником «Львівелектротрансу», ми говорили про те, що вирішення цього питання заплановане на наступний рік. На жаль, 2013 року такі кошти не заклали, тому цього року питання вирішуватися не буде. На жаль – бо необхідно, щоб такий тролейбус ходив на Сихів.

- Щодо трамваю люди питають, коли вже нарешті він буде?

- На цей рік передбачено кошти, тендер проведено. Зараз я вам не можу чітко сказати дату початку робіт, але роботи планується розпочати.

- Читач Матвій звертає увагу на проблеми з садочками і запитує, чи ви знаєте, що «неофіційна» платня за влаштування дитини в садочок – 3 тис. грн, і батькам не залишається іншого виходу, ніж платити, бо їм треба йти на роботу, а садочки переповнені. Доки це триватиме?

- Про садочки я вже говорила, що це – гостра проблема. Те, що говорить читач, є неприпустимим. Якщо є факти хабарництва, треба звертатися в правоохоронні органи.

По-друге, я б хотіла застерегти мешканців: не давайте хабарів. Коли люди дають хабарі, то це, по-перше, злочин, а по-друге, вони спонукають інших до правопорушення. Чи спонукає людей ота атмосфера і брак місць до того, що вони змушені так діяти – можливо, і так. Місць у садочках справді бракує. Але речі, про які говорить читач, є неприпустимими. Якщо ви маєте такі факти, будь ласка – в міліцію. Такі люди мають сидіти в тюрмі.

- Також запитують, чи можливо збудувати на Сихові розважальний парк з каруселями для дітей.

- Біля «Арени-Львів», на площі близько 10 га, планується облаштувати великий дитячий парк з каруселями і розважальними комплексами – так, як в «Діснейленді». Це – в перспективі. Але в плані забудови міста і Сихівського району така річ є передбачена. Знову ж-таки, шукають інвестора, шукають кошти, щоб такий гарний парк для дітей, такий комплекс, який буде займати велику площу, облаштувати.

Але на найближчий рік чи два це не планується. Хіба що буде інвестор.

- Запитують, чи можливо в Сихівському лісі зробити зоопарк.

-  Зоопарку там не буде, там буде Хресна дорога. Проект вже виготовляється, в перспективі планується облаштування.

- Є люди, які цікавляться вашою біографією і запитують, чим ви займалися з 1987 по 1990 роки.

- Навчалася у Львівському державному університеті ім. Івана Франка на юридичному факультеті, закінчувала стаціонар. Вчилася до 1991 року. Після цього пішла на роботу у Львівську міську раду, в юридичний відділ, спеціалістом другої категорії. І практично до сьогодні працюю в органах місцевого самоврядування.

- Як ви оцінюєте роботу вашого попередника на посаді, пана Павла Крупського?

- Буде некоректно, якщо я оцінюватиму роботу свого попередника. Найкраще роботу керівника можуть оцінити люди, мешканці Сихівського району. Тому я не можу дати відповідь на це питання.

- Один із читачів, пан Дмитро, запитує, чи ви не хотіли би взяти приклад з мера Львова і записувати відеозвернення до сихівчан, аби вони могли знати, що ви зробили і плануєте зробити?

- По-перше, я дякую ZAXID.NETза можливість спілкуватися з мешканцями. Я – вперше на такій чат-конференції, але я з задоволенням би прийшла через певний період, щоб можна було людям розповісти ті чи інші речі.

Чи планую… Поки що я не планую, але я розгляну таку можливість, щоб людям можна було донести те, що зроблено. Багато речей робиться, але люди просто про них не знають. Тому про них треба розповідати людям, спілкуватися з ними через ЗМІ, і, звісно, щоб був зворотній зв’язок, щоб люди також акцентували увагу на тому, що ще не зроблено. Всі ці речі і питання, з якими звертаються до вашого видання. Я, звичайно, візьму на контроль і намагатимусь по мірі можливості їх вирішувати.

-          Один з читачів звертає увагу на імпровізовану стоянку авто біля літнього майданчика кафе. Дорога там заставлена машинами відвідувачів. Читач також запитує, хто дозволив відкрити великий магазин на місці стоянки на «Санта-Барбарі».

-          Паркування автомобілів є проблемою, і відчувають ту проблему люди, що проживають на Сихові, і не тільки на Сихові. Автомобілі на газонах, на хідниках, на прибудинковій території тощо. Кожен підприємець біля свого магазину, біля МАФу має дбати, щоб територія була привабливою. Тоді вона приваблюватиме мешканців, людей, які приїжджають на Сихів, туристів, щоби зайти в той чи інший заклад, щоби щось купити. Від цього будуть отримувати дивіденди передусім власники цих закладів. Якщо паркуються автомобілі біля магазинів, біля МАФ, то власник мав би унеможливити таке паркування на хідниках чи впритул до об’єкта. Яким чином? Або поставити клумби, насадити квітів, або поставити стовпці. За бюджетні кошти ми ставимо турнікетну огорожу, стовпчики, але коштів у бюджеті недостатньо. Тож тут важливе значення має робота підприємців, щоб вони дбали, аби до їхнього закладу не доїжджали до самого входу машини. Дехто з наших людей хоче заїхати автомобілем чи в офіс, чи в магазин, просто з машини крок дати і зразу зайти за поріг. Це теж неправильно. Адже є стоянки автомобілів, від них можна і трохи пройтися, подивитися, подихати свіжим повітрям, не обов’язково під’їжджати безпосередньо під той чи інший об’єкт. Звичайно, ми цей випадок розглянемо, і я подумаю, як унеможливити паркування на цій ділянці.

-          Дуже просять відремонтувати єдиний дитячий майданчик у Новому Львові на вулиці Героїв Крут.

-          Оце питання є важливе, і я беру його до виконання, буквально після зустрічі з вами матиму розмову з керівником ЛКП, тому що майданчики, які є на балансі ЛКП, а практично всі дитячі та спортивні майданчики перебувають на балансі комунальних підприємств, мають бути в належному стані. ЛКП стараються дбати, щоб у пісочницях був пісок, щоб гойдалки не були поламані, щоб не було небезпечних залізних або бетонних елементів, тому що дитина може бігати і собі розбити голову. За цим слідкують, і ми так само контролюємо ці всі речі. Є недоліки. Я стараюся щочетверга обходити територію того чи іншого ЛКП, зокрема оглядаємо дитячі майданчики, і є зауваження, даємо відповідні доручення щодо їх усунення. Але є й такі випади, що майданчик – щойно облаштований, новий або відремонтований – на другий день нищать. Нищать підлітки, діти. Тому у мене є прохання до батьків застерігати дітей і не бути байдужими до тих речей. Тому що ми ремонтуємо, стараємося усунути певні недоліки, але важливе значення має, щоб ще й не ламали те, що є. також я акцентувала увагу начальнику райвідділу міліції, патрульно-постовій службі стосовно патрулювання на дитячих майданчиках. Тому що є такі факти, здебільшого вечорами – підлітки збираються, розпивають спиртні напої, ну і ламають елементи дитячих майданчиків.

-          Зараз встановлений новий дитячий майданчик на вулиці Стрийській, 81, на Антонича, 20 забетоновані основи для майданчика, і він буде встановлений найближчим часом. Думаю, за тиждень – десять днів ми його встановимо. Також планується на Кос-Анатольського, 4, біля школи №96 встановити ще один дитячий майданчик. У бюджеті розвитку передбачено 50 тис. грн. на заміну елементів майданчиків або на встановлення інших конструкцій майданчиків. Тобто немає карусельки, немає пісочниці чи ще якогось елементу, а є кошти на їх заміну. У нас є сформований титульний список на встановлення тих чи інших елементів на майданчиках. Отака річ, яка потребує щоденної уваги і контролю.

-          Ще вас просять вплинути на роботу ЖЕКу №113 щодо ремонту інженерних комунікацій в підвалі на вул. Трильовського, 33. Комунікації тут заржавіли, труби течуть, електрика закорочує. А скарги лише викликають хамство дирекції ЖЕКу.

-          Нехай мешканець, який написав це звернення, скаже, хто хамив, хто поводиться неадекватно, я проведу службове розслідування, візьму це питання під свій контроль, і питання буде вирішено. Однозначно комунікації – інженерні, водопровідні, каналізаційні – мають бути в якісному стані. Перш за все мають бути утеплені мережі, друге – вони не повинні бути заржавілі і в занедбаному стані. Тому що труба, яка сьогодні заржавіла, завтра буде текти, підтоплювати підвал, руйнувати будинок. І тому за такими речами ми стежимо. Якщо є такі випадки – будь ласка, звертайтеся до районної адміністрації, я жорстко караю за хамство і байдужість. У житті найгірше – це байдужість. Якщо байдуже ставлення працівників ЛКП до мешканців, навіть мешканців одне до одного, то, на мій погляд, це найгірше.

-          Просять вас змусити магазин «Два кроки» та сусіднє кафе викласти кільканадцять метрів квадратних тротуарної плитки під своїми вікнами, мовляв, там – жах, а ще більший жах – автобусна зупинка навпроти. Там теж кілька МАФів, немає ні асфальту, ні плитки під ногами.

-          Я вже про це говорила, що кожен власник має дбати, щоб біля їхнього об’єкту був якісно зроблений благоустрій. Звичайно, що це не робить честі власнику, коли люди звертаються, що біля його магазину чи МАФу немає плитки, люди ходять по болоті. Я собі просто не уявляю, от коли йде дощ, як можуть люди зайти в заклад, до якого не облаштований якісно прохід.

-          Мешканці звертають увагу на те, що мають бути майданчики для вигулу собак і запитують, де вони є і чи є їх ознакування. Також питають, чи є забезпечення дитсадками дітей з новозбудованих об’єктів – мовляв, проекти на їх побудову погоджують, гроші з бюджету розвитку інфраструктури ідуть, а розвитку немає.

-          На вулиці Дем’янській планується будівництво будинку і дитячого садочку. Вже коли розробляються проекти житлових комплексів, і проектанти та власники будинків планують відразу ж дитячі садочки. Так, це не буде комунальна власність, це буде приватна власність, але тою чи іншою мірою можна буде вирішити гостре питання щодо влаштування дітей в садочки. Щодо іншого питання – я не маю зараз такої інформації, де на Сихові є майданчики для вигулу собак. Я це з’ясую. Звичайно, що такі майданчики мають бути, що потрібно там встановлювати відповідне ознакування. Поки що мені до цього руки не дійшли. Це неправильно, і я постараюся це питання врегулювати.

-          Під будинком №10 на вулиці Угорській розташований кіоск на зупинці, який мало того, що розширився, знищивши лавки на зупинці, то біля нього ще й цілу ніч розпивають алкоголь, а в проході між будинками справляють потреби. На зауваження продавці кіоску не звертають уваги.

-          До п’ятниці ми комісійно з відповідними службами, зокрема працівниками міліції і силових структур, перевіримо даний об’єкт. Якщо випивають, значить там продають вночі алкоголь. За підсумками перевірки будуть вжиті заходи, передбачені законодавством.


Перша частина чату з Іриною Маруняк

Друга частина чату з Іриною Маруняк.