У Києві та в інших містах України відбулися мітинги на підтримку Стерненка

Акція в столиці переросла у сутички з поліцією, затримано 17 людей

21:59, 23 лютого 2021

У центрі Києва біля Офісу президента розпочався мітинг на підтримку активіста Сергія Стерненка, засудженого до конфіскації половини майна і семирічного позбавлення волі у справі про викрадення людини у 2015 році.

Зокрема в Києві правоохоронці перед початком акції перекрили доступ до вулиці Банкова, де і розташований ОП, та пропускали людей лише після огляду. Проте учасники акції протесту не могли пройти на територію біля головного входу в ОП, а тому стояли біля огородження навколо будівлі.

Учасники мітингу, яких налічується декілька тисяч, співають гімн України та вигукують «Слава Україні!», «Україна понад усе!», «Один за всіх – і всі за одного!», «Волю Стерненку!». Також люди вимагали пропустити їх до Офісу та кричать «Пропускай!», «Ганьба!».

Пізніше кілька десятків учасників акції протесту спробували прорватися на площу перед входом в ОП, в результаті чого сталася сутичка з бійцями Нацгвардії.

Мітинги на підтримку Стерненка відбулися і в інших містах України. Зокрема, акція на підтримку Сергія Стерненка зібрала близько сотні небайдужих у Тернополі.

Мешканці Одеси вийшли на акцію протесту біля пам'ятника Дюку де Рішельє в Одесі. Акція на підтримку колишнього очільника одеського «Правого сектору» відбулася у форматі відкритого мікрофону. Люди по черзі виходили на умовну трибуну біля пам'ятника та висловлювали власні думки щодо сьогоднішнього резонансного вироку. За підрахунками участь у заході взяли близько 150 людей.

Акція на підтримку активіста Сергія Стерненка пройшла під будівлею обласної прокуратури в Дніпрі.

У Запоріжжі, під будівлею обласної державної адміністрації на Майдані Героїв, відбулася акція під гаслом «Волю Стерненку». Орагнізаторами мітингу виступили члени запорізького Руху опору капітуляції. У акціїї за підрахунками кореспондентів «Суспільного» взяли участь близько 100 осіб.

Акцію на підтримку Сергія Стерненка провели на площі Театральній в Ужгороді. Розпочалась акція о 19 і тривала близько години. Ініціювали акцію представники організації «Фундація регіональних ініціатив». За словами її учасниці та співорганізаторки заходу Надії Ваць, прийшло близько 100 людей.

Також близько сотні людей вийшли на підтримку Стерненка вийшли у Івано-Франківську.

Згодом під Офісом президента в Києві почалися сутички мітингувальників з поліцією. Серед людей розпилили сльозогінний газ.

Волонтери «Червоного хреста» повідомляють, що з натовпу мітингувальників винесли 5 людей з травмами. Більшість з них пов’язані з отруєнням сльозогінним газом.

відео LBTV

Також мітингувальники зазначили, що під час штовханини «літали сніжки та каски правоохоронців». Учасники акції також наголошують, що серед їх вимог – звільнення Андрія Єрмака, Олега Татарова та Ірини Венедіктової.

Народна депутатка Олександра Устінова повідомила у Facebook про затримання 11 демонстрантів. Офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Згодом інформацію про затриманих підтвердили у поліції Києва. Там повідомили, що до управління поліції доставлено 17 мітингувальників. Слідчі поліції Києва розпочали кримінальне провадження за фактом сутичок. Як повідомляє Відділ комунікації поліції Києва, кілька поліцейських отримали опіки очей, їм надають необхідну допомогу.

«Поліцейські миттєво реагують на всі спроби провокацій та сутичок. Під час штовханини учасники акції застосували газові балончики та кидали у правоохоронців фаєри. У результаті 17 активних учасників, які порушували правопорядок, доставили до управління поліції», – йдеться у повідомленні.

Як інформував ZAXID.NET, Стерненка просто з зали суду доставили у СІЗО. Він вважає справу політично вмотивованою. Активіста визнали винним за усіма статтями. Це незаконне зберігання зброї, викрадення людини (звільнили від покарання через строки давності) та напад з метою заволодіння чужим майном.

Мова йде про справу щодо викрадення Сергія Щербича, який у 2015 році став місцевим депутатом від проросійської партії «Родіна». Щербича викрали та катували, вимагаючи від нього відмовитися від ще неотриманого депутатського мандату. Постраждалий написав заяву проти Стерненка, після чого активіста, який на той час очолював одеський «Правий сектор», заарештували. Через декілька днів Апеляційний суд випустив Стерненка під заставу. Розслідування тривало аж до нині.