Сьогодні, 2 жовтня, стартувала акція до 25-річчя «Революції на граніті». Її організовує Студентське братство Львівщини. Біля пам'ятника Каменяреві напнули автентичні намети, виставили плакати із вимогами студентів до тогочасної влади.
Один з організаторів заходу, заступник голови правління Студентського братства Роман Огорілко розповів, що мета такої акції – аби молодь повірила, що може змінювати країну. «Ми хочемо довести, що український народ завжди прагнув вирішити конфлікти мирним шляхом, так же й досягнути незалежності, волі, свободи духу й серця, а на своїй землі – бути вільними», – зазначив він.
На відкриття заходу прийшли не лише студенти, а й активні учасники «Революції на граніті». Серед них – волонтер Андріан Кліщ. Коли йому було двадцять, він охороняв територію акції. Згадує, що на Майдані їм раді не були.
«У нас був випадок, коли в один момент пропала вся патрульно-постова служба і ми зразу зрозуміли, що щось має бути. У нас кидали пакети, які мали розірватися, засилали наркоманів, нам казали, що прийдуть зараз шахтарі і знесуть табір і нас не буде. Але була шалена підтримка людей», – згадує чоловік.
Колекціонер українських давніх строїв Роксоляна Шемчук дивиться на фото виставки та розуміє, що впізнає усіх активістів, оскільки була з ними. «Переважно всі знайомі обличчя. Ми вже перекумилися, перехрестили всіх дітей, були один одного в гостях. От Марічка Бурмака як представник Харківського університету, Андріан Кліщ…Мене на фото немає, бо кілька разів їздила до Львова, аби долучати студентів до акції», – каже вона.
Сьогодні вони вже стоять перед цим містечком – реконструйованим. Саме у таких наметах із білими пов'язками на головах тодішня молодь вимагала не допустити нового союзного договору, переобрати Верховну Раду та повернути на територію республіки українських солдатів. Із 298 осіб, які брали участь в акції, упродовж двох тижнів голодували 27 людей.
Упродовж двох тижнів на площі демонструватимуть кінострічки, проведуть бардвечір і благодійний аукціон для воїнів АТО.