Бізнесмени з посвідченнями нардепів «посунули» з подарунками в село, - Томенко

10:15, 20 червня 2011

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко закликав згадати українську виборчу мудрість: беріть і не дякуйте. Про це він сказав в ефірі черкаського телеканалу «Рось», коментуючи той факт, що «київські бізнесмени з посвідченнями народних депутатів, яких, як мінімум 5 останніх років, не бачили в жодному виборчому окрузі, «посунули» з подарунками особливо в сільську місцевість».

Відповідаючи на запитання, якою буде виборча кампанія 2012 року з огляду на можливість введення змішаної системи, Микола Томенко заявив: «Звичайно це суттєво вплине на формування парламенту, оскільки, в разі, якби була пропорційна система, Партії регіонів було б надзвичайно складно сформувати більшість в уряді, враховуючи серйозне падіння авторитету влади», - наголосив він, повідомили ZAXID.NET у прес-службі політика.

Водночас, на переконання М.Томенка, для пересічних громадян є і радісна звістка: «київські бізнесмени з посвідченнями народних депутатів, яких, як мінімум 5 останніх років, не бачили в жодному виборчому окрузі, «посунули» з подарунками особливо в сільську місцевість». Микола Томенко назвав це позитивом, оскільки «великий бізнес, який останні роки здебільшого сидів у парламенті, і не лише не ходив на засідання, не займався жодним чином законодавчою діяльністю, маневруючи разом з генеральною лінією старої чи нової влади, активно заробляв гроші та скуповував землі, тепер вирішив хоча б частково поділитися з громадянами». 

«Тому те, що частина грошей багатих депутатів перепаде народу – це позитивно. Водночас, як кажуть мудрі люди, під час цих виборів працює той принцип, коли треба діяти у відповідності до української виборчої мудрості: брати і не дякувати», - сказав М.Томенко. «Оскільки це невелика частина з того, що ці люди собі заробили, використовуючи свої можливості», - додав він.

Водночас, М.Томенко зауважив, що «не факт, що активні передачі селянам за рік до виборів дадуть відповідний результат та призведуть до того, що люди будуть голосувати не за своїми переконанням, а за привезені подарунки, тим більше, що більшість цих депутатів сьогодні є не просто представниками нової влади, а й співучасниками прийняття вкрай непопулярних у суспільстві реформ, направлених на скорочення закладів охорони здоров’я, підвищення пенсійного віку тощо».