Благодійність заньківчан у Польщі

Заньківчани у Польщі

13:51, 21 травня 2014

Театр імені Марії Заньковецької гастролював у Польщі, на запрошення Вармінсько-Мазурського воєводства. Із цим краєм львів'яни мають уже давню культурну співпрацю. Цього разу на честь українців влаштували цілий фестиваль.

На півночі Польщі заньківчани не вперше, уже грали футбол із польськими зірками. Тепер знову влаштували товариський матч між артистами і місцевими посадовцями на стадіоні у місті Оструда. Дух перед матчем бойовий.

Страху перед сценою у заньківчан уже нема, а от на футбольному полі нервують. Тому уже після 10 хвилини пропустили гол. Та щойно почули із трибун рідну пісню, одразу пішли в контратаку.

Львів'яни зрівняли рахунок. Але справжнє дійство у цей час розгорталося на трибунах. Якщо вболівальники - артисти-заньківчани, то й підтримка перетворюється на неабияку атракцію.

Два тайми закінчилися із рахунком 3:3. Не поручили товариської нічиєї і післяматчеві пенальті. Розійшлися із рахунком 10:10.

Кошти від матчу, гастролей заньківчан і усього фестивалю використають для оздоровлення дітей, батьки яких постраждали на Майдані.

А от фестиваль відбувався в амфітеатрі на березі озера в Оструді. Благодійну ініціативу підтримав гурт "Горпина" із міста Ольштин.

"Горпина" існує 15 років, частина музикантів - поляки, частина - українська діаспора.

Закінчували фест заньківчани виставами "Катерина" та "Тільки у Львові - Бум, Пім, Пім". Публіка не відпускала артистів зі сцени і таки випросила найвідомішу серед поляків пісню про Львів.