Блогери знайшли сотні доказів того, що фото MH17, яке показав Перший канал, - це підробка

15:52, 15 листопада 2014

Пізно ввечері в п'ятницю, 14 листопада, показав «сенсаційний знімок», імовірно, зроблений іноземним «супутником-шпигуном». На ньому український винищувач нібито збиває рейс MH17 "Малайзійських авіаліній".

Знімок викликав бурхливе обговорення в російській блогосфері. Багато коментаторів, проаналізувавши зображення, дійшли висновку, що це «груба підробка» і «неякісний фото шоп», пише українська служба ВВС.

Відомо, що версію про те, що малайзійський Boeing збив український винищувач, активно просували прокремлівські ЗМІ відразу після катастрофи.

Її знову озвучили напередодні зустрічі Володимира Путіна зі світовими лідерами на саміті G20 в австралійському Брісбені.

У вчорашній програмі на Першому каналі російського телебачення зазначили, що «сенсаційний знімок», на якому «чітко видно запуск ракети з-під лівого крила винищувача точно в кабіну пілотів», отримав електронною поштою віце-президент Російського союзу інженерів Іван Андрієвський.

Лист надіслав такий собі Джордж Білт, який представився випускником Массачусетського технологічного інституту і авіаекспертом із двадцятирічним досвідом.

Ведучий Першого каналу повідомив що згаданий знімок набито повністю відповідає обставинам катастрофи, а віце-президент Російського союзу інженерів Іван Андрієвський не виявив жодних ознак підробки.

Між тим, відразу ж після закінчення програми показаний знімок почали аналізувати в соцмережах. Численні користувачі дійшли висновку, що фотографія – це підробка.

Кілька коментаторів відзначили, що напис «Malaysia» на борту сфотографованого літака розташована не там, де потрібно.

Блогер Максим Кац звернув увагу, що літак на фотографії є лише трохи зміненою версією зображення, яке миттєво видається в мережі при пошуку за фразою «Boeing вид сверху».

Крім того зазначається, що на знімку зображений Boeing 767, а не 777, який збили у небі над Україною в липні.

Інші коментатори зазначили, що й зображення винищувача не схоже на МіГ-29, який, за словами Леонтьєва, нібито, збив малайзійський лайнер. Не схоже воно і на Су-25, який фігурував раніше в ЗМІ, і нагадує радше Су-27.

Найуважніші користувачі соцмереж навіть змогли виявити, що розташування і контури хмар на супутниковому знімку збігаються з фотографією цієї місцевості, зробленої сервісом Google Earth 28 серпня 2012 року, а вперше ця «сенсаційна знимка» двох літаків з’явилася на одному з російських форумів ще 15 жовтня у групі активістів російської Wikileaks.

Очевидні промахи в репортажі Першого каналу спровокували хвилю глузувань у мережі.

Так, популярний російський блогер Ілля Варламов, якого аж ніяк не можна звинуватити у підтримці української сторони у конфлікті на Донбасі, заявив, що показаний Леонтьєвим знімок – «грубо зліплена у фотошопі підробка» і «один з епізодів інформаційної війни».

«Тримайте мозок чистим, не дивіться телевізор», - написав він.